Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 - zakończenia: jak odblokować

Wszystkie zakończenia w Spelunky 2.

Gra Spelunky 2 oferuje w sumie trzy zakończenia. Poniżej wyjaśniamy, jak osiągnąć każde z nich.


Na tej stronie:


Zakończenie Tiamat

Po pokonaniu bossa Tiamat gracz musi przejść przez drzwi, które pojawią się po przeciwnej stronie pomieszczenia niż wejście na arenę walki.

Zakończenie odblokujemy po pokonaniu Tiamat

Uruchomi się przerywnik filmowy, w którym gracz zdobywa skarb i wraz z innymi postaciami uciekają z jaskini. To zakończenie odblokuje Guy Spelunky jako grywalną postać.


Zakończenie Hundun

Aby osiągnąć to zakończenie musimy posiadać unikalnego, latającego wierzchowca Quilin. Do jego zdobycia potrzebujemy zdobyć The Tablet of Destiny w walce z Kingu lub Ozyrysem w poziomie czwartym.

Wywalczony przedmiot przekaże nam losowo generowane proroctwo, pomogące wybrać właściwą (jedną ze 100 możliwych) figurę Ushtabi, które pojawią się w sekretnym pomieszczeniu w poziomie Neo-Babylon.

Wybranie właściwej figury i dotarcie z nią do końca planszy nagrodzi nas towarzystwem Quilina na początku kolejnej planszy.

Następnie po pokonaniu Tiamat (lub całkowicie pomiając walkę z przeciwnikiem) musimy udać się na samą górę areny i przejść przez dziurę w suficie.

Zakończenie wymaga stoczenia walki z potwornym Hundunem

Trafimy do pionowego pomieszczenia z wieloma pułapkami laserowymi. Jeśli dotrzemy na szczyt, to trafimy do następnej lokacji: Sunken City.

Przemierzamy poziom tak, jak poprzednie. Na końcu staczamy walkę z finałowym bossem, Hundunem, po pokonaniu którego musimy udać się do drzwi na szczycie poziomu by zobaczyć końcowy przerywnik filmowy.


Sekretne zakończenie (7-99)

Aby zobaczyć to zakończenie postępujemy podobnie, jak z zakończeniem Hundun, jednak koniecznie musimy mieć przy sobie łuk Hou Yi's Bow z wyzwania Moon Challenge od Tun.

W poziomie Sunken City, przed dotarciem do leża Hunduna ponownie spotykamy Tun i akceptujemy wejście do wyzwania Sun Challenge - przechodzimy je, koniecznie zabierając stamtąd strzałę The Arrow of Light.

Następnie staczamy walkę z Hundunem. Po pokonaniu potwora, używamy łuku i strzały by trafić monstrum w oko. Otworzy to portal do kolejnego obszaru - Cosmic Ocean.

Czeka tu na nas bardzo długa i trudna przeprawa, w czasie której musimy de facto przedrzeć się jeszcze raz przez wszystkie poprzednie poziomy - tym razem w znacznie zmodyfikowanej formie.

Na każdej planszy znajdują się cztery dodatkowe obiekty - Celestial Jelly i trzy Celestial Orb. Celestial Jelly początowo blokuje wyście z poziomu. Musimy znaleźć i zniszczyć trzy Celestial Orb, aby odblokować wyjście.

Celestial Jelly zacznie polować na gracza po zniszczeniu kul Celestial Orbs

Jest to o tyle trudne, że po zniszczeniu trzeciej kuli Celestial Jelly zacznie gonić gracza i działa podobnie jak wcześniejszy Duch - nie można jej zranić i zabija jednym dotknięciem.

Po pokonaniu wszystkich plansz zobaczymy sekretne zakończenie.

Spis treści: Spelunky 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Spelunky 2 - najważniejsze przedmioty

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze