Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 - opcje gry: cross-progress, przydatne ustawienia

Synchronizacja postępów i przydatne opcje w Spelunky 2.

W opcjach Spelunky 2 możemy znaleźć kilka przydatnych, aczkolwiek domyślnie wyłączonych opcji. Poniżej objaśniamy, jak je włączyć.


Na tej stronie:


Cross-Progress - synchronizacja postępów na kilku urządzeniach

W Spelunky 2 możemy grać na kilku urządzeniach, a postępy w rozgrywce zsynchronizują się automatycznie między platformami.

Aby połączyć dwa egzemplarze gry, musimy w ustawieniach wejść w zakładkę Cross-Progress (1). W kolejnym menu włączamy funkcję (2), klikamy na Request Sync Code (3). Pojawi się kod (4), który podajemy na drugim urządzeniu, wybierając tam funkcję Enter Sync Code (5).

Po połączeniu platform, nasz postęp będzie się automatycznie synchronizował.


Chodzenie zamiast biegania

Niektórym graczom może nie przypaść do gustu domyślna, wysoka prędkość poruszania się postaci. Aby to zmienić, musimy wejść w Controls (6) i na samym dole listy dostępnych akcji przełączamy pozycję Movement Default (7) z „Run” na „Walk”.

Od tej pory postać domyślnie będzie poruszać się wolniej, co ułatwi omijanie przeszkód.


Instant Restart - natychmiastowy restart

Bardzo przydatną, chociaż domyślnie wyłączoną, opcją jest Instant Restart. Powoduje, że z poziomu menu pauzy możemy w każdym momencie zrestartować grę od pierwszego poziomu. Jest to przydatne np. gdy uznamy, że zepsuliśmy daną próbę i nie damy rady dotrzeć dalej.

Opcję Instant Restart znajdziemy w zakładce Gameplay (8). Możemy ustawić funkcję (9) na dwa tryby - z każdorazowym potwierdzeniem restartu (aby nie zrobić tego przypadkiem) lub bez potwierdzenia.

Po przełączeniu opcji, stosowna funkcja pojawi się menu pauzy.

Następnie: Spelunky 2 - zatrucie i klątwa: jak zdobyć, jak leczyć, co daje

Spis treści: Spelunky 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Spelunky 2 - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze