Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest - eksploracja jaskiń

Wskazówki odnośnie badania jaskiń i grot.

Na tej stronie poradnika do Sons of the Forest znajdziesz wskazówki dotyczące eksploracji jaskiń. Podpowiemy, w co się zaopatrzyć i na co uważać oraz jak radzić sobie z mutantami. Gdy zginiesz w jaskini po raz pierwszy, zostaniesz przeniesiony do najbliższego punktu kontrolnego.

Wejście do jaskini jest zawsze wolne od potworów - stąd jest to dobre miejsce na rozbicie namiotu i wykorzystanie tych miejsc, jako tymczasowych bezpiecznych kryjówek, gdy zastanie cię noc w środku lasu.

Warto rozważyć unikanie przeciwników, zamiast walki z każdym napotkanym. W długich jaskiniach niemal pewne jest, że zabraknie ci amunicji, a walka wręcz - choć możliwa - jest bardzo trudna. Przeciwnicy po kilku dniach odradzają się, dlatego gdy rozpoczniesz eksplorację, najlepiej zbadaj każdy zakamarek.

Możesz wykorzystać kamienie, by zwabiać przeciwników z dala od siebie, niektórzy zaś reagują na światło - tutaj pomogą ci flary. Pistolet możesz wyposażyć w tłumik, który pozwoli ci eliminować potwory, bez zwracania na siebie uwagi. Mutanty znajdują się w prawie każdej jaskini, dlatego przed rozpoczęciem eksploracji powinieneś zaopatrzyć się w:

  • Broń palną
  • Latarkę
  • Pancerz
  • Materiały wybuchowe lub granaty do walki z grupami przeciwników

Każdy pokonany mutant (poza najmniejszymi „płodami”) to źródło paskudnego pancerza. Wyciągnij go z truchła (przytrzymaj E, gdy pojawi się ikona noża) i załóż na siebie lub zachowaj w ekwipunku na później.

Wszystkie jaskinie w grze oznaczone są na mapie. Nie każda z nich ma jednak znaczenie fabularne i kryje interesujące przedmioty. Część z nich przypomina zwykłe obozowiska z kilkoma skrzyniami i nie ma w nich potworów. Do oświetlania jaskiń wykorzystaj:

  • Zapalniczkę - pozwala dobrze widzieć na krótkim dystansie
  • Latarkę - uważaj jednak na wyczerpujące się baterie
  • Latarka do broni - daje mniej światła, ale niezużywa baterii
  • Flary - rzuć je na ziemię, gdy wkraczasz do dużej jaskini, by ułatwić sobie walkę

Następnie: Sons of the Forest - początek: jak zacząć, krok po kroku

Spis treści: Sons of the Forest - łopata: jak zdobyć, gdzie znaleźć Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio:

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze