Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża aktualizacja Sons of the Forest zmniejsza głupotę Kelvina

I dodaje sporo mechanik.

Pierwsza duża aktualizacja Sons of the Forest trafiła już do gry i zdecydowanie przypadła do gustu graczy. Łatka nie tylko naprawiła masę błędów, ale i wzbogaciła rozgrywkę o sporo nowych przedmiotów oraz mechanik.

Patch o numerze 01 wprowadził od dawna zapowiadane usprawnienia sztucznej inteligencji. Virginia nie będzie już podkradać amunicji, a Kelvin wstrzyma swoje zapędy do ścinania drzew połączonych z budowlami gracza. Przy okazji wyeliminowano również najczęściej występujące problemy graficzne oraz dźwiękowe.

Do gry trafiło jednocześnie sporo przedmiotów, m.in. lotnia, która znacznie usprawni proces przemieszczanie się po wyspie, oraz lornetka, dzięki której wypatrzymy potencjalne zagrożenie z odpowiedniej odległości.

Nie zabrakło również nowych mechanik. Od teraz nie możemy udać się w wielomiesięczny sen zimowy, gdyż kolejny odpoczynek będzie wymagał odczekania pewnego odstępu czasu. Łóżko nie jest już niezawodnym schronieniem przed kanibalami, a ci otrzymali nowe rodzaje ataków oraz animacje śmierci. Pełną i długą listę zmian znajdziemy na Steamie.

Łatka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem graczy. Internetowe fora zapełniły się pozytywnymi komentarzami, w których nie szczędzi się pochwał w stronę studia Endnight Games. „Twórcy robią super robotę. Moim zdaniem to naprawdę świetny patch” - czytamy w wątku w serwisie Reddit.

Nigdy nie widziałem żeby aktualizacja nie tylko naprawiła błędy, ale i wprowadziła tyle zawartości. Nie miałem dużych oczekiwań, więc pozytywnie się zaskoczyłem” - dodaje inny internauta. „To właśnie Endnight Games. Tak jak w przypadku pierwszej gry, znów nie boją się eksperymentować i rzeczywiście wsłuchują się w opinie społeczności” - zachwala niejaki noahsuperman.

Pojawiają się jednak głosy mniej entuzjastyczne. Zdaniem niektórych komentujących, twórcy wrzucili do gry zawartość, której nie zdążyli wydać na premierę gry we wczesnym dostępie. Istnieje więc ryzyko, że przyszłe aktualizacje nie będą już tak obfite w nowości. Przekonamy się o tym już niedługo, gdyż kolejna łatka trafi do gry 24 marca.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sons of the Forest

PC

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze