Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest - początek: jak zacząć, krok po kroku

Podstawy survivalu i dobry start w grze.

W tym miejscu dowiesz się, jak przetrwać pierwszy dzień w Sons of the Forest. Poznasz podstawowe narzędzia i mechaniki, aby nie zginąć z głodu i schronić się przed kanibalami.


Na tej stronie:


Pierwsze kroki

Po wylądowaniu na wyspie najpierw otwórz inwentarz (I) i przesuń torbę na środek ekranu używając PPM. Kliknij w trybik, by odpakować. Jej zawartość to:

  • Nóż - nie możesz go dzierżyć, służy do skórowania zwierzyny i craftingu
  • Siekiera - podstawowa broń i narzędzie do pozyskiwania drewna
  • Zapalniczka - oświetli mroki i rozpali ogień
  • Nawigacja - mapa i wskaźnik godziny oraz liczby dni na wyspie

Jeśli grasz sam, nieopodal znajdziesz Kelvina - swojego towarzysza. Pomóż mu, przytrzymując E celując w niego. W ten sposób zawsze możesz go podnieść, gdy zostanie ranny. Teraz przeszukaj miejsce katastrofy, by znaleźć plandekę. Umożliwia ona rozbicie namiotu.

Otwórz ekwipunek i wybierz ją z górnego prawego rogu, po czym rozłóż na ziemi. Podejdź do krawędzi i gdy pojawi się biała strzałka, naciśnij LPM. Jeśli masz patyk w ekwipunku, stworzysz namiot, w którym możesz spędzić noc oraz zapisać rozgrywkę.


Zaspokajanie potrzeb

Bohater posiada trzy potrzeby: pragnienie, głód i sen. Wyższe poziomy trudności powodują, że mocny spadek tych wskaźników obniża zarazem zdrowie. Na normalnym poziomie, spada jedynie maksymalny poziom kondycji, odpowiedzialnej za bieganie, pracę i walkę, co obniży twoją efektywność.

By zaspokoić pragnienie, znajdź wodę i skieruj kamerę w dół, aż pojawi się ikona kropli. Naciśnij E, by się napić. Szybko zaopatrz się w piersiówkę, by nosić wodę ze sobą. Wydrukujesz ją na drukarce 3D. Nie możesz spożywać wody morskiej ani tej w jaskiniach, w zimie zaś jeziora zamarzają i trudniej zdobyć picie.

By zdobyć posiłek, przeszukuj walizki i obozy w poszukiwaniu żywności przetworzonej, poluj na zwierzęta lub ryby. W tym celu warto wykorzystać łuk, siekierę bądź włócznię.

Aby upiec mięso na ogniu, weź do ręki patyk i wyceluj nim w ziemię, po czym naciśnij klawisz akcji (E). Przytrzymaj go, by otworzyć panel ogniska, żeby móc wrzucać do niego mięso i ryby. Poczekaj chwile, aż zmienią kolor i zbierz je, gdyż po dłuższym czasie zwęglą się i nie będą już jadalne.

Surowe mięso nie zaszkodzi, ale słabo posila. Pieczone mięso ma dłuższą przydatność do spożycia, jest sycące oraz regeneruje zdrowie. Jedzenie zepsutego mięsa również odnawia część paska głodu, ale powoduje utratę zdrowia. Konserwy będziesz w stanie otworzyć, gdy zdobędziesz otwieracz do konserw.

Aby zregenerować wskaźnik snu, połóż się spać w jednej z kryjówek lub w namiocie - swoim lub znalezionym. Nie możesz spać, gdy w pobliżu są wrogowie - w takim przypadku warto poszukać dowolnej jaskini, kanibale nie wejdą do środka. Alternatywnie użyj batonów energetycznych lub napojów, by chwilowo odnowić pasek snu.


Podstawowe wyposażenie i narzędzia

Najlepsza początkowa broń, to łuk. Zbudujesz go używając dwóch patyków, taśmy klejącej oraz liny i klikając trybik w oknie inwentarza. Potrzebował będziesz także strzał, lecz te możesz odzyskiwać z pokonanych wrogów. Szczegółowe informacje znajdziesz tu.

Włócznia również jest przydatnym narzędziem, szczególnie do polowania na małe zwierzęta i ryby. Jej zasięg pomaga walczyć na dystans. Możesz nią rzucić, ale nie możesz używać jej do parowania ciosów, jak w przypadku siekiery.

Do jej wytworzenia użyjesz taśmy klejącej, dwóch patyków i noża. Możesz wytworzyć kilka włóczni i nosić je w ekwipunku.


Co dalej? Generowanie postępów

Gdy posiadasz podstawową kryjówkę, potrafisz zadbać o bezpieczeństwo i zaspokajać potrzeby, możesz rozpocząć eksplorację. Celem fabularnym jest zdobycie trzech kart dostępu i dostanie się do ostatniego bunkru.

Poniższa lista stron poradnika wskaże kolejność, w jakiej musisz zdobyć potrzebne narzędzia i przedmioty, aby móc trafić do finałowej lokacji.

Następnie: Sons of the Forest - eksploracja jaskiń

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - Virginia: jak zrekrutować, zyskać towarzysza

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sons of the Forest

PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze