Skip to main content

Sons of the Forest - Kelvin: cechy, polecenia

Jak sterować Kelvinem i w czym może być pomocny.

Na tej stronie poradnika do Sons of the Forest dowiesz się, kim jest Kelvin oraz jakie prace może wykonywać. Towarzysz nie potrafi walczyć, nie może też nosić w ekwipunku twoich przedmiotów, ale możesz dostarczyć mu inne odzienie.

Kelvin może umrzeć. Gdy zostanie ranny - w skutek walki, ale nawet jeśli spadnie na niego drzewo - upadnie na kolana i będziesz musiał mu pomóc wstać, przytrzymując klawisz E. Także i ty możesz zadać mu przypadkowe obrażenia. Jeśli nie zostanie uleczony - zginie, bez możliwości powrotu do gry.

Kelvin będzie wskazywał ci palcem zauważonych przeciwników. Zauważysz też, że jeśli nie dasz mu wystarczająco czasu na odpoczynek i zaspokajanie swoich potrzeb, stanie się mniej produktywny.

Możesz wydawać Kelvinowi liczne polecenia za pomocą notesu, gdy rozpoczniesz z nim rozmowę (przytrzymując klawisz E). Nie wszystkie z nich są dostępne cały czas, a jedynie, gdy zadanie może zosatać wykonane (opcja magazynowania bali nie będzie widoczna, gdy nie ma na nie stojaka).

Lista poleceń dla Kelvina:

  • Podążaj za mną - Kelvin będzie poruszał się blisko twojej postaci, jednak nie wejdzie za nią do jaskini ani bunkra
  • Weź przedmiot - możesz przekazać mu inne kostiumy
  • Zrób sobie przerwę - anuluje jego obecne zadania
  • Oczyść - towarzysz zetnie drzewa i krzewy w odległości „x” metrów od miejsca, w którym stoi
  • Zostań - tutaj, w schronieniu, w ukryciu; możesz kazać towarzyszowi oczekiwać wybranym miejscu

Dodatkowa instrukcja Zdobądź pozwala wybrać jedną z rzeczy, które Kelvin zacznie zbierać i wskazać miejsce, gdzie ma je zostawić. Domyślnie może pozyskiwać: patyki, kamienie, ryby oraz zbierać rozrzucone strzały. Gdy wybudujesz stojak na bale, będziesz mógł zlecić mu jego zapełnienie.

Instrukcja Zbuduj pozwala postawić i usunąć namiot (Kelvin ma swoją plandekę) oraz ognisko. Ponadto, gdy rozpoczniesz prostą budowę ze schematu - mebli bądź gotowych domków - będziesz mógł nakazać towarzyszowi jej dokończenie, ale tylko jeśli schemat uwzględnia proste materiały (patyki, kamienie, ale nie tkaniny, butelki itp.).

Następnie: Sons of the Forest - obrona bazy: palisady, zasieki

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - budowanie: baza, kryjówka

Zobacz także