Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest nie ma na konsolach, więc fani grają w „jedynkę”

Spory wzrost zainteresowania.

The Forest było w lutym trzecią najpopularniejszą produkcją na PS4 w Europie. To zapewne rezultat wydania Sons of the Forest, które pozostaje obecnie dostępne wyłącznie na PC.

Nie jest większą tajemnicą, że sequel cieszy się sporą popularnością. Na Steamie błyskawicznie przekroczył poziom 400 tysięcy graczy jednocześnie, a twórcy pochwalili się, że dwa miliony egzemplarzy sprzedali w zaledwie 24 godziny. Mowa jednak wyłącznie o programie Early Access w sklepie Valve.

Chętnych nie brakuje najwyraźniej także na konsolach, co widać po nagłym wzroście zainteresowania pierwszym The Forest. Ta produkcja ukazała się nie tylko na PC, ale także na PlayStation 4. Najnowsze zestawienie zainteresowania na sprzęcie Sony ujawnia, że tytuł wspiął się w lutym na trzecie miejsce w Europie.

W Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie było nieco gorzej, ale przygody w lesie pełnym kanibalów także zaznaczyły swoją obecność, wskakując na ósmą lokatę, zaraz za GTA 5.

Czy Sons of the Forest także trafi na konsole? Choć jest to raczej prawdopodobne, twórcy na razie milczą. Jedyne stanowisko w tej sprawie pochodzi z wywiadu w październiku. - Chcielibyśmy w przyszłości wydać tytuł na konsoli, ale na razie skupiamy się na dostarczeniu jak najlepszych wrażeń na PC - odpowiedział dyplomatycznie jeden z przedstawiciele studia Endnight Games.

Jeśli o nagłym wskrzeszeniu zainteresowania mowa, warto przyjrzeć się także przypadkowi The Last of Us Part 2. Produkcja była pierwsza na liście zainteresowania w lutym na PS4 w obu regionach, cozwiązane jest z pewnością z serialem „The Last of Us” od HBO. Również The Last of Us Remastered pojawiło się w pierwszej dziesiątce.

Z kronikarskiego obowiązku można wspomnieć, że na PlayStation 5 nie ma silnych na Hogwarts Legacy, znajdujące się na pierwszej lokacie zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Co interesujące, na Starym Kontynencie bardzo wysoko - na trzeciej pozycji - jest Football Manager 2023, wyprzedzając nawet Fifę 23 (ale za GTA 5).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sons of the Forest

PC

The Forest

PS4, PC

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze