Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest - obrona bazy: palisady, zasieki

Ochrona kryjówki z pomocą pułapek i zasieków.

Na tej stronie dowiesz się, jak chronić się przed kanibalami w Sons of the Forest i jak budować bezpieczną bazę. Po kilku dniach w okolicy twojej bazy pojawiać się będą kanibale i mutanty. Światło i wycinka lasu dodatkowo ich przyciąga. Kradną oni luźno leżące bale, więc rozrzuć ich kilka jako wabiki.


Na tej stronie:


Palisada

Połącz ze sobą długie bele w układzie pionowym, by utworzyć mur. Dodatkowo możesz naaostrzyć końcówki siekierą, a kilka równo ułożonych kłód wzmocnić poprzeczną belką.

Palisada jest pierwszym elementem, który przyciągnie uwagę tubylców oraz mutantów i zachęci ich do jej dewastacji, co da ci czas na działanie.


Ostrokoły

Wbij pionowo kije w ziemie i naostrz używając siekiery, gdy pojawi się biała strzałka. Tak stworzysz proste ostrokoły wykorzystując kilka patyków.

Jest to najtańsza, ale dość nieefektywna metoda obrony. Kanibale bowiem bez problemu po nich przeskakują. Spróbuj ustawić je przed palisadą, która przyciąga uwagę wrogów i zmusza ich do szarżowania.


Pułapki

Aby zbudować pułapki, poszukaj ich w przewodniku, trzymając go z lewej strony. Są najefektywniejszą i zarazem tanią metodą obrony przed zagrożeniami. Dostępne są dwa schematy.

Pułapka z packą na muchy

Pułapka o wielkiej efektywności: natychmiast zabija niemal każdego potwora. Jej wadą jest częsta aktywacja przez zwierzęta. Powoduje to, że jest nieaktywna, dopóki jej ponownie nie nastawisz (brak kosztów reaktywacji). Gdy ty w nią wejdziesz, nie otrzymasz obrażeń.

Do budowy pułapki potrzebujesz:

  • Dziesięć patyków
  • Trzy kamienie
  • Linę

Pułapka na kościoroba

Droższa pułapka, jednak z efektem obszarowym. Aktywacja powoduje powstanie małego pożaru wokoło, który może również podpalić ciebie. Ponowne nastawienie jej nie zużywa materiałów. Świetnie sprawdzi się przy walce z grupą potworów.

By ją zbudować, potrzebujesz:

  • Dwa patyki
  • Trzy duże kamienie
  • Linę
  • Trzy liście
  • Butelkę wódki

Zastosowanie pistoletu linowego

Dobrym pomysłem jest korzystanie z platform na drzewach i wykorzystanie pistoletu linowego, by je połączyć. W razie ataku możesz zapewnić sobie mobilność i atakowanie z bezpiecznych pozycji używając broni palnych lub łuku.


Naprawa struktur

Tubylcy potrafią niszczyć twoje struktury oraz wykradać leżące luzem drewno. Najbardziej podatne na zniszczenie są konstrukcje szkieletowe - bez wypełnienia balami. Poddadzą się po kilku uderzeniach wroga.

Jeśli struktury zostaną naruszone, możesz użyć narzędzia do naprawy - łącząc patyk, kamień i linę - by przywrócić je do wcześniejszego stanu. Naprawa nie zużywa materiałów. Ponadto ze zniszczonych struktur możesz odzyskać drewno użyte do budowy i postawić konstrukcje na nowo. Jedynie niektóre meble zostają zniszczone nie pozostawiając po sobie niczego.

Im mniejszy obszar, który musisz chronić, tym lepiej. Warto więc wykorzystać skały jako ścianę, klify lub budować się przy wodzie - tubylcy nie potrafią pływać. Pamiętaj jednak, że w zimie stojąca woda zamarznie.

Następnie: Sons of the Forest - rośliny: gatunki, uprawa

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - Kelvin: cechy, polecenia

Read this next