Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Podczas kampanii fabularnej w Shadow of the Tomb Raider odwiedzimy wiele różnorodnych miejsc - od dżungli poprzez miasta i świątynie, kończąc na grobowcach. Do większości z nich będzie można z czasem powrócić, aby na przykład ukończyć wyzwania lub zadania związane z eksploracją.

Jednym z takich miejsc jest finalna lokacja, czyli Kukulkan, do którego docierasz w ostatnim zadaniu o nazwie Miasto Węża. Po zadeklarowaniu się o jego rozpoczęciu zostaniesz przeniesiony do zupełnie nowego miejsca, gdzie odbędzie się koniec kampanii fabularnej.

Po finale będziesz mógł powrócić do świata gry i kontynuować wykonywanie zadań pobocznych, wyzwań czy poświęcić się eksploracji, jednak do samego Kukulkanu (1), czyli Miasta Węża nie da się już powrócić.

Nie musisz się jednak niczego obawiać, ponieważ lokacja ta jest liniowa i podczas kampanii automatycznie odwiedzisz wszystkie ważne miejsca, które się w niej znajdują. Nie ma tam żadnych sekretów wpływających na liczbę procentów ukończenia gry, więc na dobrą sprawę powrót do niej jest zbędny.

Warto również pamiętać, że po przebrnięciu przez finał i obejrzeniu ekranu końcowego będziemy mogli nie tylko powrócić do świata i kontynuować jego eksplorację, ale również, z poziomu menu, rozpocząć Nową grę+.W tym trybie rozpoczynasz przygodę od nowa ale Lara zachowuje przy sobie cały ekwipunek i zdobyte doświadczenie.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze