Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Nowa Lara Croft” zebrała baty od graczy, ale nie tak będzie wyglądać w kolejnej odsłonie Tomb Raider

Nie za wcześnie na krytykę?

BLOG | Niedawno włodarze marki Tomb Raider opublikowali w sieci intrygującą tapetę z Larą Croft. Zapewne nie spodziewali się, że skromny w założeniach tweet eksploduje w sieci, a media i gracze okrzykną obrazek „ujawnieniem nowego wyglądu Lary Croft”, mimo że treść wpisu na to nie wskazywała. Osoby, którym tak dziwna forma tak ważnego ogłoszenia okazała się podejrzana, miały dobre przeczucie - archeolożka raczej nie będzie tak wyglądać w kolejnej grze.

Dla przypomnienia, treść wpisu brzmiała: „Nie zapomnijcie dołączyć do Society of Raiders na nowej stronie TombRaider.com! Odblokujecie bonusy, jak na przykład tę nową tapetę pokazującą naszą wizję zunifikowanej Lary Croft!”.

W sieci zaroiło się od komentarzy, przy czym najwięcej było opinii autorstwa internautów, którzy byli przekonani, że tak właśnie będzie wyglądać Lara w nowej grze Tomb Raider, którą wyda Amazon Games. To wymaga pogłębionej analizy i krytyki, więc pojawiły się między innymi głosy, że bohaterka ma rzekomo zbyt męską twarz. Nie zabrakło też żartów w stylu „Tom Raider” (Tom jako męskie imię). Całkiem śmiały osąd na podstawie obrazka, który ukazuje Larę tylko z jednej perspektywy i w dodatku nie pokazuje prawdziwego modelu 3D, a co najwyżej - jeśli w ogóle! - concept art, wizję jednego z artystów.

Nieco przytomniejsi gracze zwrócili uwagę, że Lara z tapety wygląda bardzo podobnie do Lary w Call of Duty. Archeolożka dołączyła do strzelanki jako operatorka w 2023 roku. Zgadza się tu niemal wszystko - fryzura, ubiór, wyposażenie, a nawet wielkość plecaka. Stawiam, że powyższy obrazek, który narobił tyle zamieszania, to właśnie concept art, na którym bazowano model Lary w Call of Duty - lub ewentualnie odwrotnie.

To jednak nie koniec, bo jest też potwierdzenie z samego źródła, choć nieoficjalne. Hiszpański serwis Vandal twierdzi, że skontaktował się z Crystal Dynamics i deweloperzy potwierdzili, że obrazek „nie reprezentuje projektu Lary Croft, który znajdzie się w nowej grze” Amazonu, a pokazuje jedynie „zunifikowaną wersję” tej postaci, czyli połączenie klasycznych gier z survivalową trylogią Crystal Dynamics.

Kto by pomyślał, że Crystal Dynamics nie ujawni nowego wyglądu Lary Croft za pomocą tapety dla klubu fanów Tomb Raider...

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rise of the Tomb Raider

PS4, Xbox One, Xbox 360, PC

Shadow of the Tomb Raider

PS4, Xbox One, PC

See 1 more
Oczekiwanie na obraz okładki

Tomb Raider (2013)

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze