Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja strony Tomb Raider rozbudziła nadzieje fanów

Zapowiedź jeszcze dzisiaj?

Miłośnicy serii Tomb Raider z nadzieją spoglądają na dzisiejszą imprezę rozpoczynającą targi Gamescom. Być może doczekamy się tam zapowiedzi nowej odsłony przygód Lary Croft - zapewniają.

Skąd takie nadzieje? Argumentem jest fakt, że oficjalna strona gry doczekała się aktualizacji, która pozwala zgłosić chęć otrzymywania wiadomości na temat nadchodzących ogłoszeń. Jakich? Tego nie wiadomo.

Wydaje się, że wprowadzenie tej opcji na kilka dni przed samymi ogłoszeniami wydaje się być zdecydowanie zbyt krótkim terminem, by zapowiedzi spodziewać się już dzisiaj. Z drugiej strony, nie jest żadną tajemnicą, że nowy projekt znajduje się w produkcji.

Ostatnia część ukazała się w 2018 roku, lecz od tego czasu studio Crystal Dynamics przeszło przez spore zawirowania i nie należy już do Square Enix, lecz do Embracer Group. Co więcej, wydawcą nadchodzącego Tomb Raider jest Amazon Games.

Towarzysząca zaangażowaniu Amazona informacja prasowa z grudnia 2022 roku potwierdzała, że nowe przygody Lary Croft będą tytułem dla pojedynczego gracza, z naciskiem na narrację. Do tego sporo „łamiących głowę zagadek” oraz „szerokie spektrum przeciwników i przeciwności do pokonania”.

Dobrze poinformowany w działaniach Crystal Dynamics dziennikarz Miller Ross zapewniał w styczniu, że pierwszy oficjalny pokaz gry odbędzie się jeszcze w tym roku. Sam organizator Gamescom Opening Night 2023 - Geoff Keighley - ostrzegał jednak niedawno, by na imprezie rozpoczynającej Gamescom nie spodziewać się większych zapowiedzi, a raczej informacji na temat znanych już tytułów.

Sytuacja jest więc skomplikowana i jeśli mamy zgadywać, to Tomb Raider pojawi się na imprezie Keighleya, ale na tej grudniowej - The Game Awards. Na razie pozostaje jednak uzbroić się w cierpliwość - dzisiejsza transmisja z Niemiec startuje o 20:00.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze