Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

W trakcie rozgrywki w Shadow of the Tomb Raider Lara z czasem natknie się na różnego rodzaju przeszkody, które będą wymagały specjalnych narzędzi w celu przedostania się przez nie.

Po raz pierwszy z tego rodzaju problemem natkniesz się w misji głównej o nazwie Gdzie radzą się bliźniaczki. To właśnie w niej dotrzesz do barykady z desek. Przy okazji nauczysz się tworzyć ogniowe strzały i dowiesz się, że przy ich pomocy możesz podpalać deski, co umożliwi przejście dalej.

Problemy z przechodzeniem przez część przeszkód rozwiążą się niejako automatycznie podczas przechodzenia kampanii fabularnej. To właśnie w jej trakcie odkryjesz narzędzia i sposoby radzenia sobie z niektórymi problemami.

Istnieje jednak szereg przeszkód, które będzie można sforsować jedynie za pomocą odpowiedniego sprzętu, o który należy zatroszczyć się we własnym zakresie. W większości przypadków, przy jego pomocy będziesz w stanie dotrzeć do miejsc związanych z różnymi sekretnymi lokacjami czy cennymi rzeczami.

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje przeszkód i opisujemy narzędzia i sposoby radzenia sobie z nimi.

  • Drewniane ściany - do ich niszczenia wymagane są strzały ogniowe zdobywane podczas misji głównej Gdzie radzą się bliźniaczki.
  • Barykady - do ich niszczenia niezbędna jest strzelba, którą również zdobędziesz podczas kampanii, a konkretnie w misji o nazwie Oko węża. Więcej na temat jej zdobycia w rozdziale Jak zdobyć strzelbę.
  • Oplecione przeszkody - grube liny można przecinać z wykorzystaniem wzmocnionego noża. Aby go wzmocnić należy spełnić dwa warunki. Pierwszy to kupienie ulepszenia u handlarki na targu w Ukrytym Mieście, a drugi to ukończenie misji pobocznej o nazwie Wstrzymanie wyroku, gdzie ratujemy Hakana.
  • Przeszkody z liną - do uporania się z nimi niezbędna jest wciągarka (1). Po jej podłączeniu do barykady Lara uruchamia mechanizm, który powoduje jej wyciągnięcie i zniszczenie. Narzędzie można kupić u handlarki Moraekah w Ukrytym Mieście.
  • Skrzynie z cennymi skarbami - do ich otworzenia niezbędne są do wytrychy (2), które także kupisz u handlarki Moraekah.


Warto przy dodać, że handlarka Moraekah może po pierwszym spotkaniu pojawiać się w różnych miejscach. Ich lokalizację oraz więcej informacji na temat narzędzi i sekretów znajdziesz w dziale poradnika, który jest poświęcony ekwipunkowi.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze