Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trylogia Tomb Raider dużym sukcesem. Nowy właściciel podzielił się wynikami sprzedaży

Są też rezultaty cyklu Deus Ex.

Wczoraj grupa Embracer nieoczekiwanie ogłosiła, że postanowiła kupić od Square Enix zachodnie studia i marki, w tym Tomb Raider i Deus Ex. Nowy właściciel zdradził wyniki sprzedaży obu serii.

Firma podzieliła się danymi podczas poświęconej wspomnianej transakcji internetowej prezentacji dla inwestorów, analityków i mediów. Okazuje się, że cykl o przygodach Lary Croft od premiery pierwszej części w 1996 roku znalazł w sumie 88 milionów nabywców.

Szczególną uwagę zwracają informacje o wynikach osiągniętych przez wydawaną w latach 2013-2018 nową trylogię Tomb Raider, powstałą po tym, gdy podjęto decyzję o zresetowaniu serii. Trzy produkcje o młodej pani archeolog sprzedały się w 38 milionach kopii.

Dane są interesujące, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że Square Enix nie było zadowolone z rezultatów. Firma przyznała, że była zawiedziona pierwszą częścią odświeżonego cyklu, w przypadku sequela oficjalnie przekonywano, że gra spełniła oczekiwania, ale zakulisowo mówiło się o rozczarowaniu.

Wyniki serii Tomb Raider

Ujawnione przez grupę Embracer informacje wskazują także, że do grudnia ubiegłego roku 53 miliony razy pobrano mobilne odsłony serii, w tym Lara Croft GO.

Zaprezentowano też wyniki serii Deus Ex, choć tylko odsłon przygotowanych pod egidą Square Enix, czyli Buntu Ludzkości i Rozłamu Ludzkości. Obie sprzedały się łącznie w ponad 12 milionach egzemplarzy. Natomiast mobilne części pobrano 2 miliony razy.

Wyniki serii Deus Ex

Potwierdzono również, że trwają prace nad zapowiedzianą niedawno nową częścią Tomb Raidera, ale zasugerowano grupa Embracer ujawni dopiero po sfinalizowaniu transakcji, co powinno nastąpić między lipcem a wrześniem. Wówczas firma przedstawi detale o planach związanych z innymi przejętymi markami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze