Skip to main content

Crystal Dynamics przejęło prawa do Tomb Raider i Legacy of Kain

Lara i Raziel wracają do domu.

Crystal Dynamics, czyli studio odpowiedzialne za serie Tomb Raider i Legacy of Kain, przejęło prawa do tych gier. Jest to szczególnie interesujące w kontekście drugiej marki, ponieważ może oznaczać, że studio planuje powrót do świata Nosgoth.

Z przyjemnością informujemy, że Crystal Dynamics przejęło kontrolę nad kilkoma seriami gier - w tym Tomb Raider i Legacy of Kain - od poprzedniego właściciela, Square Enix Limited” - czytamy w oficjalnym komunikacie studia.

W wyniku tej zmiany Crystal Dynamics (lub wspólnik) jest teraz właścicielem tych gier oraz administratorem rozgrywki i danych osobowych z nimi związanych”.

Crystal Dynamics zostało niedawno wykupione przez szwedzki konglomerat Embracer Group. Zaskoczeniem nie jest przejęcie marki Tomb Raider, ponieważ prace nad kolejną odsłoną już trwają. Inaczej sprawa ma się w przypadku już nieco zapomnianej serii Legacy of Kain.

Ostatnia gra w tym uniwersum, Legacy of Kain: Defiance, ukazała się w 2003 roku. Od tego czasu w wątku panowała cisza, którą tylko na chwilę przerwała beta Nosgoth - gry online skasowanej jeszcze przed premierą, oraz przecieki o anulowanym spin-offie Dead Sun.

Zobacz także