Skip to main content

Rise of the Ronin otrzyma wkrótce szereg nowych misji do wykonania

Oraz zmiany w rozgrywce.

Rise of the Ronin z marca obecnego roku zostało przyjęte raczej ciepło, więc studio Team Ninja idzie za ciosem i postanowiło rozbudować grę o nieco nowej zawartości w ramach darmowej aktualizacji.

Patch ujawniono wczoraj wieczorem na oficjalnym blogu PlayStation, zaplanowany jeszcze na ten tydzień. Całkiem więc możliwe, że jest już dostępny.

Główną nowością jest zapewne wprowadzenie pięciu nowych misji sojuszników, usprawnienia w trybie Testament of the Soul (umożliwiającym powtarzanie ukończonych już rozdziałów) oraz rozszerzenie poziomu trudności Midnight o dodatkowe bonusy i opcje.

Zobacz na YouTube

Są też pewne zmiany w rozgrywce: większa liczba stylów do przypisania (jeśli korzystamy z dwóch egzemplarzy tej samej broni), czy też zmiany w romansach, zmieniające choćby reakcje postaci, gdy już z nią „zerwiemy”.

Rise of the Ronin ukazało się jak na razie wyłącznie na PlayStation 5 i na razie nie widać perspektyw na konwersję na inne platformy. Wydawcą jest Sony Interactive Entertainment, więc w grę wchodzi zapewne tylko PC.

To także pierwszy tytuł z otwartym światem w wykonaniu Team Ninja, co przełożyło się na sporo trudności podczas prac.

- Rise of the Ronin było dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ to coś, czego do tej pory nie robiliśmy, jeśli mowa o poziomie swobody i fabuły, przy jednoczesnym zachowaniu rozgrywki akcji - mówił w marcu reżyser Fumihiko Yasuda. - Wierzę, że udało nam się zrealizować koncepcję.

Zobacz także