Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Ronin - Prolog: Infiltracja czarnego okrętu

Przekradamy się na statek USA.

Druga misja prologu do gry Rise of the Ronin rozgrywa się na pokładzie amerykańskiego okrętu. Celem Ukrytych Ostrzy jest odszukanie cennego listu oraz zabicie komandora Perry’ego, który przewodzi kolonizacją Japonii.

Zaczynamy na łódce. Po wybraniu grywalnej postaci wskakujemy do wody i płyniemy w pobliże łódki obok statku. Zanurzamy się w wodzie i podpływamy do strażników. Po podpłynięciu dostatecznie blisko wynurzamy się i eliminujemy jednego z żołnierzy, podczas gdy nasze Bliźnię zajmie się drugim. Po pozbyciu się przeciwników używamy kotwiczki, aby dostać się na pokład statku.

Zaraz po wejściu na pokład czeka nas walka z kilkoma żołnierzami. Rozprawiamy się z nimi, po czym schodzimy pod pokład drabiną obok sztandaru. Idziemy cały czas prosto, eliminując po drodze napotkanych przeciwników, po czym wchodzimy na górę drabiną po drugiej stronie pomieszczenia. Po zabiciu strażnika z karabinem wspinamy się na skrzynie i przeskakujemy na drugą stronę. Pozbywamy się wrogów, po czym schodzimy schodami pod pokład.

Będąc na dole, kierujemy się za znacznikiem, do dużych drzwi na końcu korytarza. Otwieramy je i wchodzimy do kajuty. Podnosimy ze stolika zaznaczony znacznikiem klucz i list, po czym otwieramy drzwi do drugiego pomieszczenia. Wewnątrz korzystamy z drabiny, aby wyjść z powrotem na górny pokład.

Oglądamy scenkę przerywnikową, po czym czeka nasz walka z komandorem Perrym. Komandor jest bardzo silnym przeciwnikiem, który może sprawić nam dużo problemu. Przede wszystkim należy uważać na oddawane przez niego strzały z rewolweru, które może być nam ciężko zablokować. Dobrą taktyką jest wykorzystywanie stojących na arenie czerwonych beczek i rzucanie nimi w przeciwnika - nie zadadzą mu dużych obrażeń, ale na chwilę ogłuszą.

Najbardziej niebezpieczny ciosy komandora rozpoznamy, kiedy jego sylwetka zacznie się świecić na czerwono. Jeśli komandor bierze duży zamach szablą, to wykona nią potężny cios wbijający naszą postać w ziemię. Jeśli natomiast robi zamach wolną ręką, to wyrzuci nas w powietrze i odda w postać serię strzałów z rewolweru. Dobrze jest też korzystać z ciosów Ki, aby pozbawić przeciwnika obrony i móc wykonać atak specjalny.

Pamiętajmy też, że jeśli jedno Bliźnię Miecza zostanie przygwożdżone, to możemy się przełączyć na drugie i zaatakować bossa z nieosłoniętej strony. Należy również pamiętać, że obie postacie mają wspólną pulę pigułek leczących - starajmy się zachować przynajmniej jedną, aby ocucić powalonego towarzysza. Po starciu oglądamy scenkę, podczas której pojawi się drugi boss - Niebieski Demon.

Nie będzie to jednak prawdziwa walka, a zamiast tego musimy dać oponentowi się pokonać, aby zakończyć misję. Na koniec wybieramy, która postać ostatecznie będzie naszym protagonistą i oglądamy scenkę. Zadanie zakończy się, a na jego miejsce rozpoczniemy kolejne - Zachodzące słońce.

Następne: Rise of the Ronin - Prolog: Zachodzące słońce

Spis treści: Rise of the Ronin - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Rise of the Ronin - Prolog: Wioska Ukrytych Ostrzy

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rise of the Ronin

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze