Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Ronin - Kurtyna w górę, kurtyna w dół

Walczymy z hersztem bandytów.

W trakcie poszukiwań przepustki, która pozwoli nam wejść do miasta Jokohama w grze Rise of the Ronin, poznany przypadkiem samuraj zaproponuje nam atak na siedzibę herszta bandytów celem zdobycia poszukiwanego dokumentu.

Zaczynamy bezpośrendnio po dotarciu z Roninem pod siedzibę bandytów w ramach zadania Most do Jokohamy. Jest to pierwsza nasza misja typu „dungeon” - w takich zadaniach możemy przygotować się przed walką, wybrać sojuszników komputerowych, sprawdzić rynsztunek, a nawet wezwać do pomocy innych gracy. Po zatwierdzeniu zmian klikamy przycisk „Rozpocznij misję”.

Początkowo podążamy ścieżką, aż dotrzemy do ruin rezydencji sędziego. To stosunkowo prosta misja. Naszym celem - eliminując wrogów lub przekradając się - jest utorować sobie drogę do domu widocznego na wzgórzu w oddali. Po dotarciu na miejsce czeka nas walka z hersztem bandy - jest nim silny przeciwnik Gonzo, a cała walka rozgrywa się na dość małej arenie.

Przede wszystkim należy uważać na jego ataki z obrotu. Ponieważ arena jest stosunkowo niewielka, atak obszarowy wykonywany po zamachnięciu się może zranić zarówno nas, jak i towarzysza. Innym groźnym ciosem Gonza jest jego uderzenie z czerwoną aurą - jeśli się uchyli, to znaczy, że będzie próbował nas nadziać na swój miecz i przerzucić nad głową.

Pamiętajmy, że podobnie do bliźnięcia miecza, tutaj również możemy się przełączać na naszego kompana. Po walce możemy zabić przeciwnika lub darować mu życie, co odblokuje go jako potencjalnego towarzysza. Tak czy inaczej, zdobędziemy potrzebny dokument oraz klucz do magazynu. Rozmawiamy raz jeszcze z ekscentrycznym Roninem i zgadzamy się spotkać z nim później w mieście.

Schodzimy schodami w dół ścieżki, ale zamiast w stronę miasta, to skręcamy w lewo i podążamy wąską ścieżką w stronę magazynu. Za pomocą zdobytego klucza otwieramy drzwi i z dużej skrzyni na końcu zabieramy lotnię - będzie nam potrzebna później. Na tym zadanie zakończy się, a my możemy wrócić do wykonywania zadania Most do Jokohamy.

Następne: Rise of the Ronin - Znalezienie aparatu

Spis treści: Rise of the Ronin - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Rise of the Ronin - Nagroda czeka w jaskini

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rise of the Ronin

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze