Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - pościg za Annette, Tyrant, spalarnia, bransoleta (Leon)

Kanały i dotarcie Adą do oczyszczalni ścieków.

Po dotarciu do kanałów i pokonaniu aligatora, przejmujesz kontrolę nad Adą i narzędziem o nazwie wizualizator EMF, po czym wyruszasz w pościg za doktor Annette Birkin.

Po uruchomieniu windy wjedź nią na górę i przejdź na taras. Z lewej strony zobaczysz za szybą Annette kierującą się do korytarza. Przejdź do końca tarasu i przejdź przez drzwi na końcu. Uważaj, ponieważ od tej pory za Adą będzie podążał znany z posterunku nieśmiertelny Tyrant, zwany również Mr. X.

Podbiegnij do drzwi z lewej i spójrz w prawo. Skorzystaj z wizualizatora, żeby zlokalizować skrzynkę elektryczną, którą zhakuj. Przestaw dźwignię z lewej, co otworzy przejście do kolejnego pomieszczenia. Wejdź do środka, podnieś amunicję ze stołu i strzel trzy, cztery razy w głowę Tyranta, co chwilowo go unieruchomi.

Następnie użyj wizualizatora na skrzynce elektrycznej (1) z prawej strony drzwi wejściowych.

Zasilisz w ten sposób wiatrak, który następnie zhakuj i zniszcz. Na koniec wskocz do szybu. Rusz przed siebie, a już po chwili dotrzesz do spalarni. Kiedy to nastąpi udaj się na podwyższenie z prawej strony.

Pociągnij za dźwignię (2), co otworzy wejście do pieca (3). Skieruj się do niego, podejdź do zwłok i podnieś bransoletę z identyfikatorem. W tym momencie rozpocznie się scenka, w której Annette zamknie Adę i rozpali w piecu ogień.

Bohaterka będzie miała kilkadziesiąt sekund, aby rozwiązać zagadkę pieca. Chodzi o skorzystanie z wizualizatora w taki sposób, żeby doprowadzić prąd po kolei do trzech skrzynek nad wejściem, a potem wysadzić je w powietrze, co otworzy drzwi.

Po wydostaniu się z pułapki udaj się do drzwi we wschodniej części spalarni. Trafisz na korytarz, którym zacznij kierować się na północ w stronę oczyszczalni ścieków. Kiedy tam dotrzesz rozpocznie się scenka, w której Ada zostanie ranna. W tym momencie wrócisz do sterowania Leonem.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze