Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil - ujawniono datę premiery nowego filmu

Reset kinowej wersji cyklu.
  • Nowy film Resident Evil zadebiutuje we wrześniu
  • Produkcja bazuje na drugiej i trzeciej części serii gier

Wytwórnia Constantin Film ogłosiła, że nowy film na podstawie serii gier Resident Evil wejdzie na ekrany kin 3 września.

Informację przekazał między innymi serwis Deadline. W przeciwieństwie do wcześniejszych adaptacji, nowy obraz przedstawi historię wierniejszą fabule oryginalnej serii. Projekt odtworzy wydarzenia z pierwszych dwóch odsłon cyklu, a więc słynnej nocy 1998 roku w Raccoon City.

W Claire Redfield wcieli się Kaya Scodelario („Więzień labiryntu”), Jill Valentine zagra Hannah John-Kamen („Ant-Man i Osa”), a w roli Crhisa Redfielda pojawi się Robbie Amell („Upload). Do tego Tom Hopper („The Umbrella Academy”) jako Albert Wesker, Avan Jogia („Zombieland: Kulki w łeb”) jako Leon S. Kennedy i Neal McDonough („Yellowstone”) jako William Birkin.

Reżyserem jest Johannes Roberts - twórca dwóch części serii „Podwodna pułapka”. Producentami są zaś Robert Kuzler z Constantin Film, James Harris z Tea Shop Productions i Hartley Gorenstein.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze