Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - klucz trefl, boss Tyrant, Mr X, sala obserwacji, pudełko z klejnotem (Leon)

Zdobywamy przedmiot, umożliwiający dostanie się w nowe miejsca i spotykamy potężnego przeciwnika.

Po zdobyciu pierwszego panelu zasilającego oraz odblokowania przejścia na komisariat czas na zdobycie kolejnej elektrycznej części, przy czym tym razem będzie to zadanie trudniejsze.

Kolejność, w jakiej można ukończyć tę część głównego zadania, jest wiele. W naszym poradniku znajdziecie wariant starający się zminimalizować ryzyko związane z przeciwnikami i depczącym nam po karku nieśmiertelnym bossem Tyrantem, znanego też pod nazwą Mr. X.

Zacznij od skierowania się do pokoju socjalnego znajdującego się na prawo od schodów, gdzie zapisz grę i przygotuj się do dalszej rozgrywki. Następnie wyjdź na korytarz i przebij się przez niego eliminując zombie. Na końcu skorzystaj z przycisku z lewej, aby otworzyć przejście do stróżówki (uważaj na żywy korpus policjanta z początku gry).


Przejście na dach, Tyrant

Skieruj się do głównego holu, gdzie zabij Marvina, który zdążył przemienić się w zombie. Następnie udaj się do holu na południowym zachodzie i oczyść sobie drogę do archiwum eliminując na korytarzu lizacza i zombie (możesz też zabarykadować pobliskie okna).

Wróć do holu i udaj się na piętro. Przez poczekalnię, gdzie znajduje się sejf, przejdź na korytarz przylegający do pracowni plastycznej i udaj się w lewo. Przy zamkniętym przyjściu skorzystaj z korby (1).

Wejdź po schodach na górę, przejdź do wschodniego magazynu i podnieś z centrum lokacji duży tryb, co będzie jednym z elementów związanych z zagadką wieży zegarowej. Wróć piętro niżej i skieruj się na balkon, gdzie podejdź do drabinki, z której bohater spadnie.

Zejdź po schodach na dół i udaj się do kotłowni. Zabij dwójkę zombie i przejdź do bezpiecznego miejsca, gdzie znajdziesz klucz trefl. Po przeszukaniu kotłowni wyjdź na zewnątrz i przestaw wajchę z prawej, po czym wejdź na górę po schodach i pociągnij dźwignię na narożniku, co spowoduje ugaszenie pożaru.

Przejdź przez drzwi z lewej i rusz wzdłuż korytarza. Po chwili po raz pierwszy natrafisz na bossa Tyranta (2). Najważniejsza informacja z nim związana jest taka, że jest nieśmiertelny, a od tej pory będzie podążał za bohaterem, aż do ucieczki z komisariatu.


W jaki sposób poradzić sobie z Tyrantem/Mr. X?

  • Kiedy będzie w pobliżu usłyszysz niepokojącą muzykę oraz kroki. Zacznij się wtedy rozglądać i pilnować.
  • Jeśli jest taka możliwość (np. sporo miejsca), to możesz próbować mu uciekać.
  • W ciasnych korytarzach lub kiedy się zbliży strzelaj mu w głowę, najlepiej ze strzelby. Dwa celne pociski z tej broni spowodują, że uklęknie na jednym kolanie i przez chwilę zaprzestanie pościgu, co zapewni możliwość oddalenia się.
  • Pamiętaj, że Mr. X może wchodzić do bezpiecznych stref, takich jak główny hol.

Trzymaj się tych wskazówek i realizuj kolejne cele misji. Kolejnym będzie dotarcie do ważnej szkatułki.


Dotarcie do sali obserwacji i pudełko z klejnotami

Po pierwszym spotkaniu z Tyrantem ukryj się w kotłowni i poczekaj, aż odejdzie (możesz go też postrzelić w głowę), po czym przejdź przez drewniane drzwi na dachu na posterunek.

Przebiegnij obok pracowni plastycznej i skieruj się korytarzem na klatkę (za miejscem na korbę), gdzie wcześniej wszedłeś po schodach na wyższe piętro. Tym razem udaj się na dół i skieruj się do sali obserwacji, którą otwórz kluczem trefl.

Na biurku znajdziesz zdobione klejnotami pudełko (3), które podnieś. Oprócz tego jest tu nieco naboi i notatka z szyfrem do sejfu. Po zabraniu pudełka opuść pomieszczenie i szybko udaj się do głównego holu.Jeśli chcesz otworzyć pudełko, to musisz włożyć w nie klejnot z zagadki z rzeźbą cesarza. W środku znajdziesz odznakę policyjną, która jest jednocześnie urządzeniem USB, dzięki któremu możesz dostać się do zbrojowni S.T.A.R.S. i zdobyć nowy rodzaj broni. Chociaż jest to niebezpieczne, to warto się po nią pofatygować.

Read this next