Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil: Wieczny mrok to serial animowany od Netflixa - jest zwiastun

Ze scenami CGI.

  • Netflix zapowiedział serial animowany na podstawie Resident Evil
  • Produkcja opowie o Claire i Leonie
  • Premiera w 2021 roku

Na Tokyo Game Show firma Capcom zapowiedziała Resident Evil: Wieczny mrok - serial animowany realizowany wraz z platformą Netflix. Premiera w 2021 roku, a na razie opublikowano zwiastun.

Projekt złoży się ze scen typu CGI, czyli wygenerowanych komputerowo, co oznacza, że wizualnie będzie przypominać gry, na których bazuje obraz. Produkcja skupi się na znanych między innymi z drugiej części serii survival horrorów postaciach Claire i Leona.

Na razie nie ujawniono jednak wielu szczegółów na temat powstającego serialu. Nie jest więc jasne, czy fabuła jest powiązana z oryginalnym cyklem Resident Evil, czy też jest zupełnie nową i odrębną historią.

Projektu nie należy mylić z zapowiedzianą w sierpniu przez Netflixa produkcją z udziałem prawdziwych aktorów, opowiadającą o Jade i Biller - czternastoletnich córkach Alberta Weskera.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze