Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom potwierdził, która odsłona Resident Evil sprzedała się najlepiej

Podium jest wyrównane.

Capcom zaktualizował swoją platynową listę, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, która odsłona serii Resident Evil sprzedała się do tej pory najlepiej. Jak się okazuje, wyścig o koronę jest całkiem wyrównany.

Najwyższym miejscem - bo aż trzecim w całym zestawieniu - może pochwalić się Resident Evil 2 Remake, a więc odświeżone wydanie klasyka z 1998 roku. W ciągu czterech lat od premiery tytuł sprzedał się w liczbie 12,4 milionów egzemplarzy. Lepszą sprzedażą szczycą się jedynie Monster Hunter Rise (13,2 mln) oraz Monster Hunter World (zdumiewające 19 milionów).

Zaraz za remakiem czai się jednak Resident Evil 7 z wynikiem 12,2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Odsłona z 2017 roku zaliczyła bardzo udaną premierę. Graczom przypadł do gustu swoisty powrót do korzeni - akcja i strzelanie zeszły na dalszy plan, ustępując klimatowi grozy i poczuciu bezradności protagonisty.

Dalej w rankingu - konkretnie na szóstym i siódmym miejscu - znalazło się Resident Evil 5 oraz Resident Evil 6. Oba tytuły sprzedały się w nakładzie około 8,8 mln egzemplarzy. Resident Evil Village to już 8,3 mln, a Resident Evil 3 Remake 7,6 mln. Cykl pozostaje jednocześnie najlepiej sprzedającą się marką Capcomu, sięgając 146 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Sporym sukcesem okazał się również najnowszy projekt studia, a więc Resident Evil 4 Remake. W ciągu zaledwie czterech miesięcy od premiery produkcja przekroczyła barierę 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Zdobyła sobie dzięki temu tytuł najlepiej sprzedającej się odsłony od 2009 roku.

Wracając jeszcze do tytułu ze szczytu listy - w Resident Evil 2 Remake zagramy aktualnie na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji, a także Switchu. Wydanie na PS5 i Series X/S doczekało się nawet darmowej wersji next-gen z obsługą rozdzielczości 4K, „wysoką płynnością” i ray tracingiem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze