Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Frostpunk od twórców This War of Mine przesunięta na 2018 rok

Ze względu na kwestie wydawnicze.

Studio 11 bit poinformowało o przesunięciu premiery kolejnego projektu zespołu - osadzonego w post-apokaliptycznych realiach Frostpunk. Gra nie ukaże się w tym roku, ale dopiero w pierwszym kwartale następnego.

Dokładny termin debiutu deweloperzy zamierzają podać na przełomie bieżącego oraz przyszłego roku.

Zimowa przygoda

W wystosowanym do mediów komunikacie twórcy wyjaśnili, że powodem opóźnienia jest chęć jednoczesnego wydania produkcji w siedmiu krajach. Tytuł pojawi się w tym samym czasie nie tylko w Polsce, ale i Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rosji, Chinach i Hiszpanii.

„Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem Zarządu Spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry” - napisano w oświadczeniu (dzięki, Parkiet).

Nie jest to pierwsze przesunięcie premiery Frostpunk. Początkowo tytuł miał ujrzeć światło dzienne w lutym, lecz później opóźniono debiut na drugą połowę tego roku. Powodem była chęć dopracowania projektu.

Produkcja to specyficzne połączenie symulatora budowy miasta z elementami survivalu. Akcja toczy się w mroźnych warunkach i musimy dbać o społeczność skupioną dookoła generatora ciepła, stanowiącego centrum post-apokaliptycznego osiedla.

Zajmiemy się przydzielaniem konkretnych obowiązków różnym mieszkańców, wydawaniem rozporządzeń, ustalaniem praw, a także budowaniem struktur. Wszystkie działania przyczynią się do rozwoju społeczności.

Frostpunk trafi tylko na PC - przynajmniej na początku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze