Skip to main content

Twórcy Frostpunk szykują nową grę - teaser zwiastuje „ważny i emocjonujący” projekt

„Niektóre obietnice zostają z nami na zawsze”.

Polskie studio 11 bit opublikowało teaser tajemniczego projektu, nad którym pracują deweloperzy.

Nagranie ujawnia niewiele informacji - na pierwszym planie dominuje padający śnieg, a w tle dostrzec można sylwetki czegoś, co przypomina wzgórza. W filmie pojawia się też napis: „niektóre obietnice zostają z nami na zawsze.

Hasło może być motywem przewodnim projektu, ponieważ pojawia się także w nazwie teasera. Przedstawiciele 11 bit zapewniają, że zwiastun nie jest związany z zapowiedzianym jakiś czas temu Frostpunk 2.

Natomiast obiecujemy, że dotyczy czegoś nie mniej ważnego i emocjonującego” - zaznaczono w opisie materiału. Deweloperzy dodają jednocześnie, że wkrótce przekażą więcej informacji o powstającej grze.

To nie koniec, bo wraz z opublikowaniem teasera polskie studio zmieniło oznaczenia graficzne na profilach firmy w mediach społecznościowych. Nowe elementy nawiązują do tajemniczego nagrania.

Nie jest jasne, czym dokładnie może być gra. Przypomnieć trzeba, że 11 bit pracuje nie tylko nad Frostpunk 2, ale również produkcjami o roboczych nazwach Project 8 i Project Dolly. Szczegóły nie są znane, choć wiadomo, że oba rozwijane są na silniku Unreal Engine.

Zobacz także