Skip to main content

Frostpunk ma już 6 lat. Twórcy podali statystyki, jedno z osiągnięć odblokowało tylko 0,6% graczy

W oczekiwaniu na sequel.

Pierwsza część Frostpunk ukazała się sześć lat temu - 24 kwietnia 2018 roku. Polskie 11 bit studios szykuje się obecnie do premiery sequela, lecz nie mogło obejść się bez ujawnienia garści statystyk na temat „jedynki”.

Deweloperzy podali „sześć faktów na sześć lat”, a niektóre są całkiem interesujące:

  • Około 3 procent graczy ma na koncie ponad 100 godzin rozgrywki.
  • Średnio użytkownicy mają na koncie 24 godziny rozgrywki.
  • Ponad połowie graczy udało się uratować wszystkich mieszkańców Frostland w scenariuszu Nowy Dom.
  • Najpopularniejszym utworem ze ścieżki dźwiękowej jest „The City Must Survive”. Odtworzono go ponad 6,4 miliona razy na Spotify i ponad 1,3 mln razy na YouTube.
  • Najrzadszym osiągnięciem - odblokowanym na Steamie tylko przez 0,6 procenta graczy - jest „Gnębiciel”. Jest odblokowywane, gdy sprawimy w trybie w trybie Nieskończoność, że wszystkie inne osady staną się wobec nas nieufne.
  • Sprzedano ponad 5 milionów kopii gry Frostpunk na wszystkich platformach.
Zobacz na YouTube

Przyciągnięcie graczy na średnio 24 godziny z pewnością jest sporym osiągnięciem, tak samo jak sprzedaż na poziomie 5 milionów egzemplarzy. Pierwszy Frostpunk ukazał się w 2018 roku na PC, a w październiku 2019 r. także na PlayStation 4 i Xbox One.

Teraz oczywiście polskie studio szykuje się już do premiery Frostpunk 2. Niedawna wersja beta została przyjęta ciepło, choć nie da się ukryć, że rozgrywka zmienia się w znacznym stopniu i w mniejszym stopniu zajmiemy się samym budowaniem miasta, a większy nacisk położono na zarządzanie.

Sequel ukaże się 25 lipca, już jednocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Read this next