Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Frostpunk przestaną wysyłać klucze recenzentom na Steamie. To efekt niedawnego skandalu

Polski zespół reaguje na problem oszustów.

Polski zespół 11 bit studios - twórcy między innymi This War of Mine i Frostpunk - ogłosił, że przestanie wysyłać kuratorom na Steamie klucze aktywacyjne do gier. Jest to efekt ujawnienia działań recenzentów-oszustów w sklepie Valve.

Poczynając od dzisiaj, nie będziemy już wysyłać kluczy do gier kuratorom na Steamie. Na bazie doświadczeń naszych oraz innych deweloperów uważamy, że najwięcej próśb o dostęp do gry pochodzi od fałszywych kont, które służą tak naprawdę do gromadzenia i sprzedawania kluczy, a wystawiane przez nich recenzje i tak nie wnoszą żadnej wartości dla społeczności danego tytułu” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Niektórzy internauci zauważyli, że wydawca może udostępniać kuratorom grę bezpośrednio na Steamie, bez wysyłania kluczy mailowo. Studio odpowiedziało, że problemem jest też samo podawanie się oszustów za kuratorów Steama. „Zdziwisz się, ile otrzymujemy wiadomości o mniej-więcej takiej treści: Hej, tutaj Kurator Ktośtam z grupy Totalnie Prawdziwych Kuratorów na Steamie. Bardzo lubimy waszą grę i nasi fani czekają na recenzję. Wyślijcie przynajmniej 5 kluczy!” - napisało 11 bit studios w kolejnym poście.

Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia niezależny deweloper Cowcat Games przeprowadził prywatne śledztwo i ujawnił działanie fałszywych recenzentów. Valve co prawda zbanowało podejrzanych o wyłudzenie użytkowników, ale reakcja polskiego zespołu może oznaczać, że popularny sklep ma problem z zakrojonym na szeroką skalę procederem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Frostpunk

Android, iOS, PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze