Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chińskie NetEase przeniesie Frostpunk na urządzenia mobilne

Gra zmierza na iOS i Androida.

  • W tym roku Frostpunk trafi na iOS i Androida
  • Nad mobilną wersją pracuje NetEase Games
  • Twórcy obiecują nowe elementy rozgrywki

Polskie studio 11 bit ogłosiło nawiązanie współpracy z chińskim NetEase Games, które zajmie się przeniesieniem strategii Frostpunk na platformy mobilne.

O planach wydania gry na telefonach i tabletach informowano już jakiś czas temu, ale teraz podzielono się kilkoma dodatkowymi informacjami. Nowa wersja - jak podkreśla rodzima firma - „pozwoli zanurzyć się głębiej w świat postapokaliptycznego przetrwania”.

Przedstawiciele 11 bit obiecują nowe elementy rozgrywki, dostosowane do charakterystyki platform mobilnych. Studio wspomina o takich mechanikach, jak Roguelike Adventure, Prawo i Gildia, Stacja Ratowania Zwierząt oraz Rozwój Postaci, ale szczegółów nie przedstawiono.

Podkreślono, że przenośna edycja zaoferuje „wciągające doświadczenie” dla graczy. Frostpunk ukaże się na urządzeniach z systemami operacyjnymi iOS i Android pod koniec bieżącego roku, a 20 maja odbędzie się prezentacja projektu.

Gra obecnie dostępna jest na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł jest strategią z akcją w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zmaga się z ogromnymi mrozami - podczas zabawy zarządzamy społecznością, starającą się zbudować miasto wokół generatora ciepła.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze