Skip to main content

Twórcy Frostpunk szykują się do zapowiedzi nowej gry - jest teaser

Projekt powstaje na Unreal Engine 5.

  • Polskie studio 11 bit w tym roku zapowie dwie gry - pierwsza zostanie pokazana w sierpniu
  • Wszystkie nowe projekty będą tworzone na silniku Unreal Engine 5
  • Powstaje też antologia mikropowieści w świecie Frostpunk

Twórcy Frostpunk z polskiego studia 11 bit poinformowali, że 12 sierpnia zapowiedzą nowy projekt. Na razie opublikowali krótki teaser tajemniczej gry.

Nagranie ujawnia niewiele na temat produkcji. Film przedstawia pokrytą śniegiem ziemię, która jest zbroczona krwią. Zauważyć można pozostawiony topór, a w oddali zwłoki, znajdujące się w pobliżu sekretnych zabudowań.

„Przykryte kołdrą śniegu pustkowie wydaje się ciche, spokojne i uśpione, jakby wiatr utulił je do snu. Szkarłatne blizny naznaczają jednak pole walki o cenne rzeczy, dla których warto zerwać dotychczasowe sojusze” - napisano w opisie teasera w serwisie YouTube.

Zobacz na YouTube

Materiał rozpoczyna się od cytatu z Harolda Wilsona: „Ten kto odrzuca zmianę, jest architektem rozkładu” (w oryginale: „He who rejects change is the architect of decay”). Nie jest jasne, czym dokładnie jest projekt, ale biorąc pod uwagę otoczenie przedstawione w zwiastunie, nie można wykluczyć, że gra osadzona jest w uniwersum Frostpunka.

11 bit poinformowało również, że jeszcze w tym roku zaprezentuje drugi nowy tytuł. Ponadto kierownictwo firmy przekonuje, że „kulminacja” premier obu pozycji powinna mieć miejsce w 2023 roku.

To nie wszystko: polskie studio ujawniło, że rezygnuje z rozwijania autorskiego silnika Liquid Engine. Od teraz wszystkie projekty deweloperów - w tym wspomniane wyżej gry - będą tworzone z użyciem Unreal Engine 5. Wstępne efekty prac prezentuje opublikowany materiał.

Poza tym ogłoszono nawiązanie współpracy z Jackiem Dukajem. Znany pisarz nadzoruje prace nad antologią mikropowieści osadzonych w świecie Frostpunka. W skład kolekcji wejdą historie przygotowane przez różnych autorów.

Zobacz także