Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hi-Fi Rush bombardowane recenzjami na Steamie - ale tymi pozytywnymi

Hołd dla studia Tango Gameworks.

Gracze znaleźli nietypowy sposób na złożenie hołdu zamkniętemu kilka dni temu studiu Tango Gameworks. Ostatnia produkcja firmy - Hi-Fi Rush - jest obecnie bombardowana recenzjami na Steamie.

Zjawisko związane jest najczęściej z narzekaniami i zazwyczaj oznacza zalew negatywnych opinii, które skutecznie zaniżają średnią ocen i zniechęcają potencjalnych kupujących. W przypadku rytmicznej gry akcji ze stycznia ubiegłego roku jest jednak dokładnie odwrotnie.

Jak pokazuje wykres na Steamie, tylko dzisiaj tytuł doczekał się ponad pięciuset pozytywnych recenzji - przy dwóch negatywnych. Komentarze nie zostawiają złudzeń, o co chodzi. „RIP Tango Gameworks” - napisał niejaki „MoneyPlane”. „Przynajmniej odchodzą z przytupem” - dodaje „MysteryMii”.

Wykres nie kłamie

„Hi-Fi Rush to najlepsza gra, jaką Xbox wydał w ostatniej dekadzie. Na tysiąc procent warto zagrać, proszę kupić ten tytuł i doświadczyć jednej z najlepszych gier akcji. Obawiam się, że ze względu na licencjonowaną muzykę w przyszłości zniknie ze sklepów, ponieważ Microsoft z pewnością ma to gdzieś” - uważa bardziej wylewny „KillianCU”, zwracając też uwagę na całkiem prawdopodobny rozwój przypadków.

Podobna sytuacja - choć na dużo mniejszą skalę - ma miejsce na karcie produktu horroru The Evil Within 2 z 2017 roku, także zbierającego „bardzo pozytywne” oceny użytkowników.

Microsoft zamknął nie tylko Tango, ale także inne studia - w tym Arkane Austin, odpowiedzialne za Redfall. W przypadku tej produkcji na Steamie nie widać jednak podobnego wylewu pozytywnych komentarzy. Jak widać, miłość graczy ma pewne granice.

Read this next