Skip to main content

Rogue Prince of Persia opóźnione, bo wszyscy grają w Hades 2

Aktualizacja: jest nowa data premiery.

Aktualizacja: Twórcy ze studia Evil Empire potwierdzili nową datę premiery. Rogue Prince of Persia ukaże się 27 maja, a więc niemal dwa tygodnie później, niż pierwotnie planowano.


Oryginalna wiadomość: Rogue Prince of Persia powinno ukazać się 14 maja, lecz premierę opóźniono. Twórcy ze studia Evil Empire przytomnie stwierdzili, że w gatunku roguelike gracze zajmują się obecnie innym tytułem - Hades 2.

Tytuł nadal zadebiutuje w maju, ale gdzieś w drugiej połowie miesiąca. Dokładny termin poznamy w poniedziałek. Gra zmierza na razie wyłącznie na PC, do programu Early Access (brzmi jak Hades 2).

„Widząc, że dosłownie wszyscy (i ich matki) gra w ten tytuł (w tym cały nasz zespół... i nasze mamy), postanowiliśmy pozwolić ludziom się zabawić, zanim wydamy The Rogue Prince of Persia” - napisano w oświadczeniu.

„Chociaż w pełni wierzymy w The Rogue Prince of Persia, nie każdego dnia zdarza się, że gra z tego samego gatunku, a jednocześnie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji całego roku, ukazuje się we wczesnym dostępie na tydzień przed naszą premierą”.

Zobacz na YouTube

„Nie jesteśmy na tyle pełni pychy, by zignorować konsekwencje takiej sytuacji i naprawdę wierzymy, że to krótkie opóźnienie jest najlepszą decyzją dla nas i dla rozwoju naszej gry we wczesnym dostępie” - dodano.

Evil Empire dodaje, że dodatkowy czas przyda się także na dodatkowe szlifowanie szczegółów. O ile oczywiście deweloperów uda się choć na chwilę oderwać od Hades 2.

Co interesujące, The Rogue Prince of Persia to druga tegoroczna odsłona serii, obok Prince of Persia: The Lost Crown ze stycznia obecnego roku.

Nadchodząca produkcja jest bardziej kolorowa i - jak się wydaje - bardziej niskobudżetowa. Wcielamy się oczywiście w tytułowego Księcia - utalentowanego, lecz lekkomyślnego następcę tronu. Stolicę królestwa napadli Hunowie, którzy opanowali całe miasto. Nasz bohater czuje się winny i podejmuje desperacką próbę naprawienia popełnionych błędów.

Read this next