Skip to main content

Fallout 4 dostanie wkrótce kolejną aktualizację na wszystkich platformach

Może uda się załatać błędy z poprzedniej.

Bethesda poinformowała, że Microsoft nie zwolnił jeszcze wszystkich pracowników firmy, więc w poniedziałek można oczekiwać kolejnej aktualizacja Fallout 4.

Pisząc konkretnie, mowa o 13 maja oraz o wszystkich platformach sprzętowych, co od niedawna obejmuje nie tylko PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale także PS5 oraz Xbox Series X/S. Łatka wprowadzająca natywne wsparcie na te dwa ostatnie urządzenia nie wypadła najlepiej, więc można oczekiwać dalszego łatania.

Nie podano konkretnej listy zmian i nowości, lecz aktualizacja „obejmie nowe opcje graficzne i ustawienia wydajności, a także dalsze poprawki i usprawnienia” - napisano w wiadomości zamieszczonej w serwisie X.

Zobacz na YouTube

Wzmianka o opcjach graficznych i ustawieniach wydajności może sugerować, że twórcy chcą między innymi naprawić problemy na Xbox Series X/S. Na tej konsoli obecnie nie można bowiem włączyć trybu „Jakości”, jeśli mowa o wyświetlaniu obrazu. Działa jedynie tryb wydajności, stawiająca na rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę.

Publikacja niedawnej łatki wywołała jednak szerzej zakrojone rozczarowanie, choćby w sferze wsparcia szerokokątnych monitorów na PC (interfejs jest po prostu rozciągany). Nie zdołano też usunąć znanego od dwóch lat błędu na kartach RTX od Nvidii.

„Super, miałem nadzieję, że znowu zepsujecie wszystkie moje mody” - ironizuje jeden z graczy w serwisie X. Poprzednia aktualizacja popsuła większość modyfikacji i jedynym pozytywem jest zapewne fakt, że wielu nie zdążono jeszcze naprawić.

Read this next