Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na platformie Steam zablokowano ponad 90 tysięcy kont

Największa fala banów od Valve.

W tym tygodniu firma Valve na platformie Steam zablokowała łącznie ponad 90 tysięcy użytkowników, którzy w efekcie utracili dostęp do zakupionych dotychczas produkcji.

Dane serwisu SteamDB wskazują, że 18 lipca za pomocą służącego do walki z nieuczciwymi graczami systemu VAC zbanowano 28,41 tysięcy kont. Dzień później usunięto zaś kolejne 61,44 tysięcy profili, co jest największą jednorazową akcją tego typu w historii sklepu.

Powodem nałożenia blokady było najprawdopodobniej oszukiwanie w grach sieciowych. Rozwiązanie przygotowane przez Valve wyszukuje bowiem nietypowe zachowania, które mogą dać przewagę nad pozostałymi graczami.

Ze Steamem pożegnało się 90 tysięcy użytkowników

Do tej pory największa „czystka” dokonana przez właścicieli Steama miała miejsce w lipcu ubiegłego roku, tuż po zakończeniu letniej wyprzedaży. Wówczas jednorazowo usunięto ponad 40 tysięcy kont.

VAC stosowany jest w szeregu produkcjach, w tym w Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Ark: Survival Evolved oraz poszczególnych odsłonach serii Call of Duty. Warto podkreślić, że ban nałożony przez system jest nieodwracalny.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze