Skip to main content

Pierwsze recenzje Steam Decka. Imponujące urządzenie, ale z wadami

Opinie mediów.

Wczoraj rozpoczął się proces wysyłki Steam Decka, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje przenośnego komputera. Z opinii dziennikarzy wyłania się obraz imponującego urządzenia, choć nie pozbawionego wad.

Przede wszystkim chwalona jest moc przygotowanego przez Valve sprzętu, który radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami - tytuły pokroju Wiedźmina 3 i Red Dead Redemption 2 działają bez większych kłopotów.

Niektórzy podkreślają, że Steam Deck jest niczym potężniejszy Switch, pozwalając na przenośną zabawę. Inni zwracają uwagę, że urządzenie jest bardzo dobrą alternatywą dla standardowego PC oraz produktem dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z produkcjami komputerowymi.

Zobacz na YouTube

Część recenzentów jest pod wrażeniem, w jaki sposób w wybranych tytułach domyślne sterowanie za pomocą klawiatury i myszy dostosowano do panelu dotykowego sprzętu.

Nasi przyjaciele z Digital Foundry doceniają zaś wydajność Steam Deck. Przekonują, że zaprojektowane przez Valve ustawienia, które blokują płynność na poziomie 30 klatek na sekundę, sprawdzają się - wiele pozycji utrzymuje właśnie 30 FPS.

Nie brakuje też głosów krytycznych. Dziennikarze zaznaczają, że urządzenie nie zastąpi tradycyjnego PC - sprzęt jest „imponujący”, ale ma problem z obsługiwaniem wyższych rozdzielczości, a poza tym w niektórych grach trzeba obniżyć jakość grafiki.

Zobacz na YouTube

Dużą wadą jest krótki czas pracy na baterii - przy maksymalnym obciążeniu Steam Deck działa przez mniej niż dwie godziny. Do tego dochodzą drobne kłopoty związane z ergonomią użytkowania i fakt, że nie wszystkie tytuły można obecnie uruchomić na urządzeniu.

Przykładowe recenzje Steam Deck:

Wysyłka Steam Deck do pierwszych klientów rozpoczęła się wczoraj, 25 lutego.

Zobacz także