Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na Steamie nie będzie można pobierać starszych wersji gier

Aktualizacja: Valve zaprzecza.

Aktualizacja (28.09): Valve przekazało serwisowi PC Gamer oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby planowało zablokować opcję pobierania starszych wersji gier na Steamie.

„Nie zamierzamy wyłączać funkcji ściągania starszych wersji. Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym skrajnych przypadków związanych z nieposiadanymi treściami i pomocy partnerom w łatwiejszym usuwaniu edycji, które należy skasować z powodu problemów z prawami autorskimi” - wyjaśniła firma. Wkrótce przedstawi więcej szczegółów.


Oryginalna wiadomość (25.09): Beta nowej wersji klienta Steam wprowadza modyfikację, która uniemożliwia użytkownikom pobieranie starszych wersji gier.

Wiele tytułów na przestrzeni lat mocno się zmienia, przy czym niektóre innowacje nie zawsze są pozytywnie odbierane przez użytkowników, którzy woleli korzystać z poprzednich edycji danych produkcji.

Jak pisze PC GamesN, starsze wersje gier można obecnie pobierać na platformie Valve - w konsoli poleceń należy wpisać odpowiednią komendę z uwzględnieniem numeru kopii wybranej odsłony określonej pozycji. Te zaś można odnaleźć w serwisie SteamDB.

Opublikowana kilka dni temu beta klienta Steam wprowadza zmianę, zakładającą, że wszystkie zainstalowane na komputerze użytkownika i korzystające z chmury produkcje muszą być jak najszybciej synchronizowane z serwerami sklepu.

Założyciel SteamDB - Pavel Djundik - zwraca uwagę na Twitterze, że zaimplementowana modyfikacja uniemożliwi ściąganie starszych wersji gier, ponieważ „klient żąda kodu (...), który zmienia się co pięć minut”.

Valve tłumaczy, że zmianę wdrożono, by „uniknąć opóźnień w uruchamianiu tytułów i przygotowywaniu do rozgrywki w trybie offline”. Nowa wersja Steama nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale najpewniej zostanie opublikowana wkrótce.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze