Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve testuje odświeżoną aplikację Steam na telefony

Poprawiony interfejs i nowe funkcje.

Rozpoczęły się testy beta nowej wersji aplikacji Steam na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Nowa wersja aplikacji ma być m.in. łatwiejsza w obsłudze.

Jak możemy przeczytać w informacji na blogu Steama, twórcy przyznają, że wygląd aplikacji nie zmienił się od 2015 roku, dlatego zostanie gruntownie przebudowana w oparciu o nową platformę programistyczną. Podstawowe funkcje nie zmienią się: nadal będzie można przeglądać sklep, generować kody Steam Guard i potwierdzać wymiany

Nowa wersja doda natomiast logowanie za pomocą kodu QR, ulepszone powiadomienia, poprawiony interfejs biblioteki oraz obsługę wielu kont. Valve zależy na jak najszybszym wdrożeniu aplikacji, dlatego postanowiono zorganizować publiczne, chociaż ograniczone, testy beta.

W testach może wziąć udział każdy użytkownik Steama. Aby się zakwalifikować, należy dołączyć do grupy Steam Mobile App i postępować według zamieszczonych tam instrukcji. Testy dla systemu iOS będą ograniczone do 10 tys. osób i będzie wymagane zainstalowanie aplikacji TestFlight. Deweloperzy zachęcają, aby osoby, które nie zakwalifikowały się do testów również dołączyły do grupy i podzieliły się opinią o aplikacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Steam

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze