Skip to main content

Jakie gry z naszej biblioteki włączymy na Steam Deck? Można to sprawdzić

Valve udostępniło specjalne narzędzie.

Valve opublikowało internetowe narzędzie, pozwalające sprawdzić graczom, które z posiadanych gier uruchomią na nadchodzącym Steam Deck.

Aby przekonać się, jakie tytuły zadziałają na przenośnym urządzeniu, na specjalnie przygotowanej stronie należy zalogować się na konto Steam. Witryna wówczas pokaże, które są kompatybilne ze sprzętem.

Następnie gry dzielone są na cztery kategorie:

  • zweryfikowane - produkcje powinny bez żadnych problemów zadziałać na Steam Deck;
  • grywalne - gry uruchomią się na urządzeniu, ale mogą pojawić się kłopoty, zaś „interakcja z nimi lub ich konfiguracja może wymagać dodatkowego nakładu pracy”;
  • nieobsługiwane - tytuły, których nie włączymy na sprzęcie;
  • niesprawdzone - pozycje, których Valve dotychczas nie poddało testom pod kątem kompatybilności ze Steam Deckiem.

Wśród zweryfikowanych lub grywalnych gier są Deathloop, Cuphead, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Left 4 Dead 2 oraz tytuły z serii Tomb Raider. Na urządzeniu nie zadziałają zaś między innymi Dragon Ball FighterZ czy Outlast.

System operacyjny Steam Deck opiera się na Protonie - nakładce na Linuksa, umożliwiającą uruchamianie produkcji natywnych dla Windowsa. Niedawno wydano kolejną wersję oprogramowania, dzięki czemu włączymy choćby Monster Hunter Rise i Persona Golden 4.

Proces wysyłki urządzenia do pierwszych klientów rozpocznie się już w najbliższy piątek, 25 lutego. Wówczas osoby, które zarezerwowały sprzęt, otrzymają e-mail z prośbą o potwierdzenie złożonych zamówień.

Zobacz także