Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4: Loot Reborn to największa aktualizacja od premiery. Blizzard prezentuje nowy sezon

Zmiany w itemach i Przypływach.

Blizzard opublikował szczegółową zapowiedź zmian i nowości, które trafią do Diablo 4 wraz z rozpoczęciem czwartego sezonu rozgrywek. Studio podkreśliło, że nadchodząca aktualizacja jest największą dostawą zawartości od premiery.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czwarty sezon o nazwie Loot Reborn (pol. Łupy na nowo) ruszy 14 maja o godzinie 19:00 czasu polskiego i postawi przede wszystkim na zmiany w itemizacji i craftingu. Poniżej podsumowanie najważniejszych informacji, które zamieszczono na oficjalnej stronie gry:

  • afiksy zostaną wzmocnione o coś więcej niż tylko statystyki, ale będzie ich mniej
  • wzmocniono również przedmioty, które także będą teraz wypadać rzadziej z przeciwników. Z tego też powodu zmieniono liczbę materiałów otrzymywanych z rozkładania broni
  • posiadane Aspekty zostaną przeniesione do Kodeksu, gdzie będą dostępne do wykorzystania w każdym momencie, nie zapychając przy tym ekwipunku
  • dodano opcję zmiany atrybutów broni za pomocą funkcji Hartowania u kowala
  • crafting wzbogacono o funkcję doskonalenia broni za pomocą zasobów zdobytych w Dołach Rzemieślnika
Porównanie statystyk przedmiotu po Zahartowaniu i Doskonaleniu.

Groźniejsze Piekielne Przypływy

Znaczące zmiany dotknęły również Piekielnych Przypływów. Poziom trudności wyzwania będzie rósł z każdym zabitym wrogiem, aż w końcu otrzymamy Piekielne Naznaczenie. „Gdy uzyskacie Piekielne Naznaczenie, otoczy Was mnóstwo oszalałych potworów. Jeśli uda Wam się przeżyć, przyjdzie po Was Piekielny: jeden z najsilniejszych poległych wojowników Sanktuarium służący teraz jako potężny wysłannik Piekła” - wyjaśnia Blizzard.

W Piekielnych Przypływach zdobędziemy natomiast Serca Zguby, za pomocą których będziemy mogli przeprowadzić krwawy rytuał i przywołać potężnego demona, za którego pokonanie dostaniemy pakiet nagród. Aby ułatwić farmienie, Przypływy będą dostępne w 1. i 2. randze świata.

Idąc dalej, do katalogu potężnych przeciwników dołącza Andariel, a wszyscy możliwi do przywołania bossowie zmienią się w Udręczone Echa na 200. poziomie. To wymagający oponenci, więc każdy upuszczony przez nich przedmiot będzie miał 925. poziom.

Przykładowy proces Doskonalenia

W nowym sezonie nie zabraknie też osobnego wątku fabularnego, nowych przedmiotów do zakupienia, jak i oczywiście kolejnego karnetu bojowego. Jeszcze bardziej szczegółowy opis zmian otrzymamy dziś - 2 maja - o godzinie 20:00 czasu polskiego, podczas specjalnej transmisji na żywo na Twitchu i YouTube.

Read this next