Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Co dalej z Kerbal Space Program 2? Zamknięto studio odpowiedzialne za prace

A także twórców OlliOlli.

Take-Two Interactive planuje zamknięcie dwóch oddziałów deweloperskich: Roll7 z Londynu (odpowiedzialnego ostatnio za Rollerdome) oraz Intercept Games z Seattle (Kerbal Space Program 2).

Amerykańska korporacja już w połowie kwietnia ogłaszała, że planuje zredukowanie około 600 etatów oraz kasowanie projektów, dzięki temu uda się podobno zaoszczędzić około 160 milionów dolarów rocznie. Można zakładać, że to właśnie pokłosie tych decyzji.

W „interesującym” położeniu znajduje się teraz zwłaszcza Kerbal Space Program 2. Seria opowiadająca o budowie programu kosmicznego posiada sporą grupę fanów, lecz „dwójka” ukazała się w lutym ubiegłego roku we wczesnym dostępie w wyjątkowo opłakanym stanie. Ten do dzisiaj uległ poprawie, ale w ograniczonym stopniu.

Zobacz na YouTube

Take-Two zapewnia tymczasem, że zamknięcie studia nie wpłynie na dalszy rozwój produkcji. W jaki sposób? Tego nie wiemy, lecz można spekulować, że tytuł trafi w ręce innego studia, zapewne już zewnętrznego. To nie byłoby wydarzeniem bez precedensu. Można bowiem przypomnieć, że Intercept Games to już druga firma odpowiedzialna za KSP2, ponieważ prace zaczynało jeszcze Star Theory Games.

W sferze tej produkcji sytuacja jest więc „rozwojowa”. Losy Roll7 są już mniej skomplikowane i wydaje się, że studio z Londynu nigdy nie zdobyło popularności, na jakie zasługiwało. Tworzyło bowiem świetne, ale niszowe tytuły, takie jak deskorolkowa seria OlliOlli czy - ostatnio - gra akcji Rollerdrome, już z rolkami w roli głównej.

„Dzięki sporej dawce „regrywalności”, unikalnej rozgrywce oraz komiksowej oprawie, Rolledrome dołączył do mojego osobistego rankingu miłych niespodzianek w 2022 roku” - napisał Tomek w naszej recenzji tego ostatniego projektu.

Read this next