Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck już testowany - zobacz sprzęt w akcji

Deweloperzy otrzymali własne egzemplarze.

W ubiegłym tygodniu Valve rozpoczęło wysyłkę Steam Deck do zainteresowanych deweloperów. Pierwsi twórcy otrzymali już sprzęt i dzielą się wstępnymi wrażeniami z testów.

Producent zapewnia, że wczesne modele urządzenia pod względem funkcjonalności są identyczne z edycjami, które trafią do konsumentów. Pozwalają jednak projektantom sprawdzić działanie własnych produkcja.

Ze Steam Deck zadowolony jest Mike Rose - szef firmy No More Robots. Na Twitterze twierdzi, że wydane przez spółkę gry Descenders i Yes, You Grace działają „bezbłędnie”. Pierwsza z pozycji w najwyższych ustawieniach graficznych osiąga nawet 60 klatek na sekundę.

Menedżer zaznacza, że choć deweloperzy muszą ręcznie dodać opcję sterowania za pomocą kontrolera urządzenia Valve, aktualnie w każdej produkcji dostosowanej do myszy i klawiatury można używać ekranu dotykowego.

Steam Deck chwali również Cliff Harris - założyciel odpowiedzialnego za Democracy 4 studia Positech Games.

„Pierwsze wrażenie: to jest naprawdę fajne, a Democracy 4 wydaje się dobrze działać tuż po wyjęciu sprzętu z pudełka, choć w przypadku mojego tytułu touchpad sprawuje się tysiąc razy lepiej niż sterowanie analogiem. Dźwięk jest naprawdę dobry. Płynność jest perfekcyjna” - przekonuje.

Urządzenie Valve jest także w stanie uruchomić symulator lotniczy X-Plane. Okazuje się, że można podłączyć specjalne joysticki, zaprojektowane z myślą o sterowaniu wirtualnymi samolotami.

Steam Deck zadebiutuje w tegorocznym okresie świątecznym. Przenośna konsola włączy większość gier z PC, a w przyszłości do sprzedaży trafi stacja dokująca, pozwalająca podłączyć sprzęt do telewizora.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze