Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie będzie gier na wyłączność Steam Deck - zapewnia Valve

"Nie ma to dla nas za wiele sensu".

Valve poinformowało, że nie chce, aby na Steam Deck ukazywały się gry na wyłączność.

Firma opublikowała FAQ, czyli zestaw odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez producentów i wydawców o przenośnym urządzeniu. W jednym z punktów zapytano, czy twórcy sprzętu są zainteresowani tak zwanymi exclusivami.

„Nie, nie ma to dla nas za wiele sensu. Steam Deck to PC i powinien móc uruchamiać gry jak PC” - stwierdzono. To oznacza, że wszystkie produkcje, które pojawią się na platformie, trafią również na pozostałe komputery osobiste.

Urządzenie działa na zmodyfikowanej wersji SteamOS, czyli systemu przygotowanego przez Valve. Oprogramowanie oferuje konsolowy interfejs i pozwala, jak zapewniają autorzy, intuicyjnie nawigować po bibliotece posiadanych tytułów i katalogu Steam.

FAQ potwierdza również, że sprzęt pozwoli użytkownikom instalować zewnętrzne aplikacje bez konieczności przechodzenia w tryb deweloperski, aczkolwiek „poprzez Flatpak lub inny program”.

Mimo że Valve rozesłało już urządzenie do twórców i wydawców gier, firma poinformowała niedawno, że Steam Deck dotrze do pierwszych klientów dwa miesiące później niż planowano - w lutym 2022 roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze