Skip to main content

Nie będzie gier na wyłączność Steam Deck - zapewnia Valve

"Nie ma to dla nas za wiele sensu".

Valve poinformowało, że nie chce, aby na Steam Deck ukazywały się gry na wyłączność.

Firma opublikowała FAQ, czyli zestaw odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez producentów i wydawców o przenośnym urządzeniu. W jednym z punktów zapytano, czy twórcy sprzętu są zainteresowani tak zwanymi exclusivami.

„Nie, nie ma to dla nas za wiele sensu. Steam Deck to PC i powinien móc uruchamiać gry jak PC” - stwierdzono. To oznacza, że wszystkie produkcje, które pojawią się na platformie, trafią również na pozostałe komputery osobiste.

Zobacz na YouTube

Urządzenie działa na zmodyfikowanej wersji SteamOS, czyli systemu przygotowanego przez Valve. Oprogramowanie oferuje konsolowy interfejs i pozwala, jak zapewniają autorzy, intuicyjnie nawigować po bibliotece posiadanych tytułów i katalogu Steam.

FAQ potwierdza również, że sprzęt pozwoli użytkownikom instalować zewnętrzne aplikacje bez konieczności przechodzenia w tryb deweloperski, aczkolwiek „poprzez Flatpak lub inny program”.

Mimo że Valve rozesłało już urządzenie do twórców i wydawców gier, firma poinformowała niedawno, że Steam Deck dotrze do pierwszych klientów dwa miesiące później niż planowano - w lutym 2022 roku.

Zobacz także