Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak mógł wyglądać Steam Deck. Ujawniono zdjęcia prototypów

Ewolucja przenośnego komputera.

Przed weekendem rozpoczęto wysyłkę pierwszych egzemplarzy Steam Deck. W międzyczasie Valve podzieliło się zdjęciami prototypów, które pokazują, jak mogło wyglądać urządzenie.

Wspólną cechą wszystkich wersji sprzętu jest przenośny charakter. Fotografie wskazują, że w trakcie fazy projektowej twórcy bardzo mocno inspirowali się Switchem - niektóre inkarnacje komputera wyposażone były w odczepiane kontrolery w stylu joy-conów.

Prototypy Steam Decka

Co ciekawe, z fotografii - opublikowanych na łamach PC Gamer - wynika, że niektóre prototypy wyróżniały się odmienną barwą. Na razie Steam Deck dostępny jest w kolorze czarnym, choć Valve nie wyklucza, że w przyszłości na rynku pojawią się inne modele urządzenia.

Każda wersja jest spójna pod względem wymiarów - zarówno samego sprzętu, jak i wyświetlacza. Zauważyć można jednak zmiany związane z panelami dotykowymi (touchpadami) i ułożeniem przycisków sterowania.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze