Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat 1 - tryb Inwazje, co to

Największy dodatkowy tryb rozgrywki.

W Mortal Kombat 1 możemy znaleźć sporo zawartości dla jednego gracza, a jednym z głównych trybów są Inwazje. To całkiem rozbudowana minigra, która łączy elementy RPG z gra planszową i walką typową dla produkcji NetherRealm Studios. Na tej stronie przedstawiamy tryb Inwazje.


Na tej stronie:


Tryb Inwazje - co to jest

Inwazje to dodatkowy tryb rozgrywki dla jednego gracza, który może nas zając po ukończeniu kampanii fabularnej. W Inwazjach poruszamy się wybranym wojownikiem po różnorodnych lokacjach przypominających gry planszowe - wybrany przez nas wojownik bardziej przypomina tu pionek przesuwający się po polach szachownicy, niż postać, którą możemy kierować.

Ruch odbywa się od pola do pola, a na każdym czeka na nas walka lub inne wyzwanie - na przykład minigra polegająca na uchylaniu się przed pociskami czy znane i lubiane Test Your Might, w którym musimy szybko naciskać przyciski. Poszczególne pola połączone są ze sobą kolorowymi liniami, z których każda ma inne znaczenie:

  • Niebieskie linie - prowadzą do nowych wyzwań i napotkań, w których nie braliśmy jeszcze udziału;
  • Zielone linie - to odblokowane i bezpieczne linie pomiędzy polami, których wyzwania już ukończyliśmy;
  • Czerwone linie - pokazują zablokowane ścieżki, które dopiero musimy odblokować przez ukończenie wyzwania lub zdobycie klucza do zamkniętych drzwi.

W trybie Inwazje musimy liczyć się ze zróżnicowanymi modyfikatorami, które wpływają zarówno na postać gracza, jak i przeciwników i mają przeróżne skutki - czasem stajemy się silniejsi, czasem słabsi, innym razem podczas walki pojawiają się dodatkowe przeszkody. Nie można narzekać tu na nudę, jednak czasami poziom trudności może szybko wzrosnąć, dlatego warto mieć oko na poziom i wyposażenie naszej postaci.


Rozwój postaci i ekwipunek

Pokonywanie przeciwników i kończenie wyzwań daje nam nie tylko nagrody takie jak skórki postaci czy żetony (Koins), ale też punkty doświadczenia, które możemy wydać na rozwój postaci.

Gdy zdobędziemy wystarczająca liczbę, możemy przejść na ekran postaci za pomocą przycisku Y (Xbox), trójkąt (PS5) lub X (Switch), by zwiększyć statystyki naszego wojownika takie jak zdrowie czy siła ataku. Przy pierwszym awansie (oraz później z poziomu menu postaci) możemy wybrać automatyczne rozdzielanie punktów, choć polecamy robić to ręcznie, by mieć większą kontrolę nad możliwościami przeciwnika.

Na naszą postać wpływają nie tylko jej poziomy doświadczenia, ale też wyposażenie dodatkowe, które wyekwipujemy z poziomu menu postaci. Wyróżniamy dwa główne rodzaje tego typu dodatków:

  1. Talizmany - po ich założeniu zyskamy dodatkowe moce o ograniczonej liczbie ładunków. Mocy możemy używać podczas walki przez wychylenie prawej gałki analogowej w dowolnym kierunku. Moce mają zróżnicowane właściwości - mogą zapewnić dodatkowe ataki czy nawet leczenie postaci. Dodatkowo talizmany można ulepszać w kuźniach, jakie napotkamy w wielu miejscach.
  2. Relikty - dają nam pasywne bonusy, na przykład wyższą liczbę punktów doświadczenia czy większe obrażenia od ataków wykorzystujących określony żywią.

Talizmany i relikty zdobywamy w taki sam sposób - poprzez pokonywanie kolejnych przeciwników, kończenie wyzwań lub znajdowanie ich w skrzyniach ze skarbami. Warto eksperymentować z zestawami talizmanów i reliktów, by zyskać przewagę w określonych starciach oraz by zapewnić sobie łatwiejsze przetrwanie.


Plansze i warunki ich ukończenia

Zawartość trybu Inwazje zmieniać się będzie co sezon (czyli co kilka tygodni), dlatego warto tu zaglądać co jakiś czas, nawet jeśli ukończymy wszystkie wyzwania. W Inwazjach znajdziemy kilka plansz, które odblokowujemy po ukończeniu poprzednich poziomów, a wraz z kolejnymi sezonami przybywać będzie nowych map.

Gdy na danej planszy zrobimy już wszystko, co chcemy, wystarczy odnaleźć pole z portalem, który pozwoli nam przejść do ekranu wyboru mapy. Co ważne, nie musimy w tym celu kończyć wszystkich wyzwań na danej planszy - wystarczy dostać się do portalu, co może jednak wymagać pokonania silnego przeciwnika lub znalezienia odpowiedniego klucza.

Tryb Inwazje oferuje sporo zawartości na długie godziny i jest jednym z najlepszych sposobów na zdobywanie żetonów (Koins) potrzebnych do kupowania przedmiotów kosmetycznych. Znajdziemy tu też sporo ozdób, skórek czy nawet nowych ataków, a także zdobędziemy poziomy profilu, które również odblokowują kolejne nagrody (np. postacie Kameo).

Spis treści: Mortal Kombat 1 - poradnik i najlepsze porady

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mortal Kombat 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze