Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat 1 pożera pamięć na PC. Winne raporty o błędach

Podobno nawet... 64 GB.

Posiadacze Mortal Kombat 1 na PC powinni zainteresować się faktem, że raporty o błędach w tej bijatyce mogą zajmować ogromne przestrzenie na nośnikach.

Jak zauważył jeden z użytkowników na Steamie, każde wyrzucenie do pulpitu generuje raport. Nie jest to nic szczególnie przełomowego lub nowatorskiego, gdyby nie fakt, że folder taki możne zajmować nawet 1 GB wolnego miejsca.

Co więcej, znalezienie problematycznych folderów może być kłopotliwe, ponieważ te są zakopane dość głęboko, w C:\Użytkownicy\[NazwaUżytkownika]\AppData\Local\MK12\Saved\Steam\Crashes. Mortal Kombat 1 nie jest całkowicie wolne od „wysypywania się”, więc rozmiary mogą szybko okazać się całkiem spore.

W odpowiedzi na ujawnienie problemu gracze w serwisie X zaczęli „chwalić się” swoimi raportami błędów. Niejaki „Kabal_4_KP2” znalazł 23 foldery o łącznym rozmiarze 41,6 GB. Inna osobna napisała o „dosłownie 64 GB”, choć w tym przypadku nie posiadamy materiału dowodowego.

Co więcej, inny gracz raportuje, że bijatyka przechowuje... jeszcze jeden folder na raporty, pod ścieżką C:\Użytkownicy\[NazwaUżytkownika]\AppData\Local\CrashDumps. Tutaj pliki są na szczęście nieco mniejsze, ponieważ mowa o około... 500 MB na jeden folder.

Sytuacji nie poprawia fakt, że samo Mortal Kombat 1 nie należy do małych gier i potrafi zająć około 100 GB na nośniku. Zwłaszcza posiadacze mniejszych SSD powinni zapewne pozbyć się folderu z raportami błędów. Te mogą być pomocne, ale koszty wydaje się zbyt duży.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mortal Kombat 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze