Skip to main content

Mortal Kombat 1 doczekało się podstawowej funkcji. Duża aktualizacja już dostępna

Zapamiętywanie ciosów będzie prostsze.

Najnowsza aktualizacja Mortal Kombat 1 wprowadza wyczekiwaną opcję „przypięcia” do ekranu sekwencji ciosów potrzebnych do wykonania kombinacji, dzięki czemu gracze nie muszą już marnować czasu na przeklikiwanie się przez menu gry.

Nietrudno się domyślić, że opcja przyda się szczególnie w zapamiętywaniu bardziej skomplikowanych układów. Dziwić za to może fakt, że trafiła do gry dopiero miesiąc po premierze. To jednak nie wszystko, bo - jak informuje serwis IGN - patch skupił się także na osłabieniu Cyraxa, który był do tej pory jedną z najchętniej wybieranych postaci kameo.

Aktualizacja o numerze 0.134 waży nieco ponad 8 GB na konsolach PlayStation 5 i wprowadza dodatkowo inspirowane Halloween Fatality, dostępne do kupienia w wewnętrznym sklepie gry. Oprócz tego gracze dostali też opcję wyłączenia czatu głosowego w rozgrywce sieciowej, jak również nieco bardziej czytelny komunikat o zdobyciu nowych przedmiotów. Oczywiście nie zabrakło pomniejszych poprawek w balansie i napraw błędów.

Źródło: IGN

Bardzo możliwe, że to nie wszystkie z zaplanowanych atrakcji, bo oficjalnego opisu patcha nie opublikowano jeszcze na stronie bijatyki. Niewykluczone również, że do gry trafi niedługo DLC inspirowane właśnie Halloween, o którym mówiło się już w okolicach premiery, gdy w plikach produkcji odnaleziono wzmianki sugerujące, że katalog wojowników poszerzy się o m.in. Ghostface'a z serii „Krzyk”.

Aktualizacja 0.134 nie naprawia najwyraźniej poważnego błędu, przez który raporty o błędach Mortal Kombat 1 na PC zajmują zdecydowanie za dużo miejsca na dyskach graczy. W przypadku niektórych użytkowników liczby sięgały nawet kilkudziesięciu gigabajtów, a należy mieć na uwadzę, że sama gra waży niemało. Wygląda na to, że graczom wciąż pozostaje czekać na oficjalny komunikat od twórców.

Read this next