Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spora aktualizacja Mortal Kombat 1 omija fanów Switcha

Przenośna konsola pozostaje w tyle.

Najnowsza aktualizacja do Mortal Kombat 1 oferuje długą listę poprawek i zmian w balansie, ale nie dla konsoli Nintendo Switch. Wydanie na przenośnym urządzeniu wciąż mierzy się z ogromnymi problemami.

Wydawać by się mogło, że priorytetem studia NetherRealm będzie właśnie wersja na Switcha. Różnice w porównaniu do innych platform są znaczące: mowa nie tylko o brzydszej oprawie graficznej, ale i błędach, długich ekranach wczytywania, brakującej treści, spadkach wydajności czy powolnym działaniu ekranów menu. Ed Boon - twórca serii - obiecywał poprawę, ale wygląda na to, że gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Z zawartości nowego patcha korzystać mogą natomiast użytkownicy PC oraz konsol PS5 i Xbox Series X/S. Mniej lub bardziej zauważalne zmiany w balansie dotknęły większości wojowników. Oprócz tego naprawiono błąd, przez który drugi gracz zyskiwał niesprawiedliwą przewagę poprzez mocniejsze odpychanie przeciwnika przy wykonywaniu kombinacji. Wciąż nie doczekaliśmy się jednak funkcji crossplayu, o którą gracze proszą już od czasu premiery.

Warto mieć jednak na uwadzę, że łataniem gry na Nintendo Switch nie muszą zajmować się deweloperzy z NetherRealm, a zespoły odpowiadające za konwersję - Shiver Entertainment oraz Saber Interactive. Decyzja w tej sprawie leży po stronie wydawcy, a więc firmy Warner Bros.

- Z całą pewnością zajmiemy się szeregiem obaw związanych z kwestiami, które zostały poruszone - mówił Ed Boon w wywiadzie. - Idealnie byłoby, gdybyśmy wydali wersję, której absolutnie chcieliśmy. Ale wszystkie wykrywane problemy trafiają na listę i absolutnie zostaną poprawione.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mortal Kombat 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze