Skip to main content

Ruszyła akcja ratunkowa Mortal Kombat 1 na Switchu. Gra dostała duży patch

Z pierwszym sezonem Inwazji.

Zgodnie z obietnicami, NetherRealm Studios wzięło się za naprawianie Mortal Kombat 1 w wydaniu na Switcha. Do gry trafił duży patch, oferujący przede wszystkim poprawki w wydajności i oprawie graficznej.

Przenośne wydanie dogoniło tym samym pozostałe platformy, które podobną aktualizację otrzymały na początku zeszłego tygodnia. Na Switchu zdecydowanie jest co naprawiać, więc nic dziwnego, że przygotowanie łatki zajęło trochę więcej czasu. Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony gry, wśród zmian i nowości znajdziemy:

  • pierwszy sezon trybu Inwazji
  • zmiany w balansie rozgrywki
  • poprawki w działaniu rankingu
  • poprawki grafiki i naprawy błędów
  • usprawnienia wydajności i stabilności
  • skrócenie ekranów ładowania
  • poprawki w tłumaczeniu

Twórcy nie sprecyzowali, o jakich konkretnie poprawkach i zmianach balansu mowa. „Dziękujemy za cierpliwość i zachęcamy do zainstalowania patcha przed powrotem do gry” - napisano jedynie w komunikacie. Możemy się jednak domyślać, że z gry wyeliminowano wszystkie błędy, o których wspomniano w opisie zeszłotygodniowej aktualizacji dla komputerów i konsol obecnej generacji.

Pozostaje trzymać kciuki, że twórcom uda się zmyć niesmak po dosyć kontrowersyjnej premierze. W porównaniu do reszty urządzeń, wersja na Switchu odstawała nie tylko pod względem oprawy graficznej, ale i błedów, wydajności czy nawet braku zawartości. Kolejne aktualizacje są już zapewne w drodze.

Wygląda jednak na to, że nie tylko przenośne wydanie gry zostało okrojone z treści. Gracze odkryli, że w Mortal Kombat 1 nie da się zdobyć platyny, bo jedno z osiągnięć wymaga dostępu do trybu, który... nie zostały dodany do gry. Twórcy zapewniają, że sytuacja zostanie naprawiona w jednej z następnych łatek. Oby także i na Switchu.

Zobacz także