Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mody do Wiedźmina 3 - baza modów

Zaawansowane ustawienia, szybka podróż, konsola komend i wiele innych przydatnych modyfikacji.

Dzięki narzędziom REDkit - udostępnionym przez CD Projekt - poprzednie odsłony Wiedźmina doczekały się szeregu modyfikacji, które pozwalały ulepszyć nie tylko oprawę graficzną, ale nawet mechanikę walki. Podobnie jest w przypadku Wiedźmina 3 - fani mogą dokonywać wielu niesamowitych zmian.

Na początku do najpopularniejszych modów należały te, dzięki którym zmienimy wygląd świata gry, przybliżając najnowszego Wiedźmina do kolorystyki zaprezentowanej na targach E3 w 2013 roku. Później fani przygotowywali także inne mody. Niektóre usprawniają rozgrywkę, inne pozwalają na zwyczajną zabawę.

Poniżej wybraliśmy najlepsze, aktualne mody do Wiedźmina 3. Każdy posiada obszerny opis instalacji, działania oraz linki do plików, które należy pobrać. Baza modów jest na bieżąco weryfikowana, więc możecie być pewni, że większość prezentowanych modyfikacji działa z aktualną wersją gry - jeśli jest inaczej, zostało to oznaczone.


Szybka podróż z każdego miejsca - mod do Wiedźmina 3
Czasami Geralt zawędruje w całkowite głusze, a droga do najbliższego drogowskazu daleka. Z pomocą przychodzi ta modyfikacja, która pozwala podróżować z dowolnego miejsca w świecie gry.


Konsola komend - mod do Wiedźmina 3
Dostęp do poleceń z konsoli komend to niewyobrażalne możliwości: możemy wywołać sztorm, przenieść dowolnego bohatera w dowolne miejsce lub po prostu zabawić się światem gry. Konieczna jest oczywiście znajomość listy komend - link znajdziecie w opisie moda.


AutoLoot - mod do Wiedźmina 3
Jeśli szybko się irytujesz koniecznością podchodzenia do każdej skrzyni lub każdej roślinki, by ją zebrać, skorzystaj z tej modyfikacji, by od teraz jednym przyciskiem zgarnąć wszystkie rzeczy dookoła.


Wyłączenie intra i filmów początkowych - mod do Wiedźmina 3
To prosta, ale jakże pożyteczna modyfikacja. Wyłączamy ciągle uruchamiające się intro z początku gry, a także filmiki przypominające, co wydarzyło się w trakcie naszej przygody. Przyśpiesza także odrobinę ekrany ładowania.


Friendly HUD - mod do Wiedźmina 3
Jeśli możliwość konfiguracji interfejsu wciąż nas nie satysfakcjonuje, możemy skorzystać z tej modyfikacji. Od tej pory ważne informacje będą pojawiać się na ekranie tylko w momentach, gdy będą wymagane.


W3HC: Witcher 3 Hunter's Config - mod do Wiedźmina 3
Ta modyfikacja pozwala uzyskać szerszy dostęp do zaawansowanych ustawień grafiki Wiedźmina 3. Teraz możliwe jest uruchomienie gry na słabszym komputerze, w wysokiej rozdzielczości, choć oczywiście z istotnymi zmianami w oprawie.


Over 9000: zwiększenie pojemności kieszeni - mod do Wiedźmina 3
Coś dla miłośników zbierania wszelkich rupieci. Modyfikacja pozwala zwiększyć zasoby kieszeni, dzięki czemu możemy praktycznie zapomnieć o problemie ograniczonej liczby przedmiotów, które Geralt może nosić. Ostatecznie można także wyłączyć przeciążenie bohatera.


E3FX - mod do Wiedźmina 3
Mod E3FX dokonuje istotnych zmian w oprawie graficznej, zbliżając wizualną stronę Wiedźmina 3 do prezentacji z targów E3 z 2012 roku. Uwagę na tego moda powinni zwrócić bardziej zaawansowani miłośnicy modyfikowania gier - wymagana jest obecnie „czysta” instalacja Wiedźmina, a mod nie jest już wspierany przez twórców.


Pochwy na miecze dla NPC - mod do Wiedźmina 3
Niektórym wiedźminom, wojownikom oraz Ciri brakuje w Dzikim Gonie pewnego elementu - ich miecze zdają się być przytwierdzone do pasów lub pleców bez futerałów. Ta modyfikacja rozwiązuje ten drobny, ale dla niektórych istotny problem.


Gwint zamiast walki - mod do Wiedźmina 3
Gwint to chyba najbardziej popularna minigra 2015 roku. Wielu użytkowników spędziło przy kartach w Wiedźminie 3 mnóstwo czasu. Dla największych miłośników tej karcianki przygotowano zabawną modyfikację, która sprawia, że każde starcie zamienia się w ekspresową partię Gwinta.


Galopowanie w miastach - mod do Wiedźmina 3
Zniesienie ograniczenia blokującego używania galopu w miastach. Za pomocą moda Płotka przeleci przez tłum bez irytującego spowalniania.


Większe stawki w Gwincie - mod do Wiedźmina 3
Czy nie irytujące jest ciągłe powtarzanie rozgrywek w gwinta, które nie przynoszą znacznych wygranych? Dzięki modowi możemy zwiększyć stawki jednocześnie sprawiając, że partia w ulubioną grę karcianą będzie miała większy niż dotychczas sens.


Lepsze oznaczanie przeciwników - mod do Wiedźmina 3
System celowania w Wiedźminie potrafi przyprawić o zawroty głowy. Na wyższych poziomach trudności, gdzie precyzja gra kluczową rolę, sprawi ze będziemy wyrywać włosy z głowy. Mod poprawiający wybieranie przeciwników działa na zasadzie przewidywania kogo chcemy zaatakować, a robi to na podstawie naszych zachowań.


Mroczniejsza ciemność - mod do Wiedźmina 3
Poprawa wizualnych aspektów Wiedźmina 3 sprawiająca, że ciemność jest ciemniejsza, a efekty świetlne bardziej wyraziste. Dzięki temu mocniej odczujemy przytłaczającą niedolę mieszkańców świata i zwiększymy dreszcz emocji poprzez jeszcze głębsze ukrycie czających się w mroku horrorów.


Narzędzie do scalania skryptów - mod do Wiedźmina 3
Wiele modów zmienia wspólne właściwości gry. Oznacza to, że różne modyfikacje mogą ze sobą kolidować, jeżeli dotyczą tego samego aspektu mechaniki. Korzystając z narzędzia do scalania skryptów, konfliktowe mody będą działać, jednak właściwości moda ustalonego jako większy priorytet będą aktywne.


God mode - mod do Wiedźmina 3
Tryb znacząco wpływający na rozgrywkę w Wiedźminie 3. Poza obligatoryjną nieśmiertelnością, otrzymujemy dostęp do wielu opcji, które ułatwią zabawę. Wystarczy, że oznaczymy lub odznaczymy interesujące nas elementy w specjalnym menu w grze.


O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze