Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lepsze oznaczanie przeciwników - mod do Wiedźmina 3

Poprawione wybieranie celu.

Wiedźmin 3, jedna z najgłodniejszych polskich produkcji, nie obeszła się bez niedopatrzeń lub niedostatecznych testów w procesie tworzenia. Niektóre mechanizmy, nie odznaczające się może jawnymi uchybieniami, można poprawić. W tym przypadku mówimy o wybieraniu celu w trakcie walki. Jeżeli coś może być ulepszone, z pewnością znajdzie się osoba, która załata i wypełni lukę niedopatrzeń.

Sterowanie w trakcie walki, zarówno przy wykorzystaniu pada jak i myszki i klawiatury, potrafi mocno napsuć krwi. Gra często nieintuicyjnie wybiera cele dla bohatera. W końcu sieczemy mieczem na lewo i prawo, mając nadzieję na uderzenie wybranego wroga w grupie liczącej kilka celów. Aby zrozumieć działanie moda, należy przyjrzeć się mechanizmom stojącym za wybieraniem priorytetowego przeciwnika.

Wgrany mod poprawia sposób, w jaki gra wybiera kolejność celów tak, abyśmy nie musieli oznaczać przeciwników, i trzymać się ich sztywno, ale także, aby walka była płynna, a system bardziej domyślny. Kolejność priorytetów, które gra przyjmuje na wzór przy obliczaniu kolejności oznaczania, składa się z czterech etapów. W pierwszej kolejności obliczane jest, kto stoi najbliżej bohatera. Potem pod uwagę brany jest kąt kamery, którą skupiamy na celu, a także kierunek ruchu Geralta. W końcu analizowany jest kierunek, w którym obrócony jest bohater. Na podstawie obliczeń wszystkich warunków, przewidywany jest cel, który najprawdopodobniej chcemy zaatakować.

Spis treści

 1. Wersja moda
 2. Zawartość moda
 3. Czego potrzebujesz - wymagania
 4. Pliki i instalacja
 5. Autor

1. Wersja moda

2c (stan na 09.05.2016)

2. Zawartość moda

 • Nowy system wybierania celu.

3. Czego potrzebujesz

Do poprawnej instalacji i działania moda potrzebujesz:

 • Pełnej wersji gry Wiedźmin 3 na PC.

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów to ingerowanie w pliki gry. Często wprowadzamy nieodwracalne zmiany, które mogą popsuć nam grę. Wszelkie modyfikacje stosujemy na własną odpowiedzialność. Upewnij się przed instalowaniem moda, że utworzyłeś kopię zapasową plików i zapisów gry (save'ów) - gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz plik ze strony moda.
 2. Rozpakuj pobrany plik.
 3. Przenieś folder „modEnhancedTargeting” do folderu „mods” znajdującego się w katalogu gry.
 4. Wejdź do katalogu „mods\modEnhancedTargeting” który własnie wgrałeś i skopiuj folder „bin” do katalogu z grą.
 5. Koniec. Mod został zainstalowany poprawnie.

5. Autor

Mpstark
Strona moda.


Powrót do spisu treści: Najlepsze mody do Wiedźmina 3 - kompletna baza aktualnych modyfikacji

Komentarze

More On Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najnowsze artykuły