Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - mody do gry

Najciekawsze mody: zwiększanie realizmu, tworzenie światów, nowe stwory, zwierzęta i wiele więcej.

Minecraft pozostaje jednym z najciekawszych zjawisk w historii gier komputerowych. Teoretycznie prosta, niezależna gra stworzona przez Markusa Perssona przerodziła się w gigantyczny projekt, który cieszy się niesłabnącą popularnością.

Jak mówi przysłowie: „w prostocie siła”. Dlatego Minecraft jest idealnym narzędziem do tworzenia i korzystania z modów. Prosty język (Java) zastosowany przy produkcji pozwala na nieskończone możliwości wprowadzania zmian w rozgrywce, wyglądzie i mechanice gry.

Do naszej dyspozycji zostają oddane mody całkowicie zmieniające rozgrywkę, ale także mniejsze, wprowadzające jedynie elementy kosmetyczne. Nowe mechanizmy, wzbogacenia i urozmaicenia istniejących elementów. Nowatorskie sposoby poruszania się i organizacji przedmiotów, to jedynie garstka przykładów zamykających się na wielkich generatorach fantastycznych światów.

Minecraft to komputerowy odpowiednik klocków LEGO. Choć granicą jest nasza wyobraźnia, to za pomocą modów sięgniemy jeszcze dalej.


Forge - mod do Minecrafta
Minecraft Forge jest narzędziem maksymalizującym kompatybilność miedzy modami wspierającymi Forge. Wsparcie obejmuje większość dotychczasowo wydanych i aktualnych modów.


Grappling Hook - mod do Minecrafta
Mod dodaje kilka przedmiotów związanych z poruszaniem się w przestrzeni. Za pomocą linki z hakiem przyciągniemy się, wespniemy czy w koncu wyrzucimy w przestworza niczym Spiderman.


Cube World - mod do Minecrafta
Mod dodający nowy sposób generowania świata, za pomocą którego stworzymy latające sześciany przypominające planety, na których przyjdzie nam walczyć o przetrwanie.


Kukła treningowa - mod do Minecrafta
Nowy przedmiot, na którym przetestujemy siłę swojego oręża. Kukłę ubierzemy w pancerz i ustawimy według własnego smaku. Manekin po uderzeniu wesoło się zakołysze.


Szybkie znikanie liści - mod do Minecrafta
Mod przyśpieszający proces zanikania liści ze ściętego drzewa. Znacznie przyspiesza zbieranie sadzonek i owoców, skracając znikanie do kilku sekund.


Oceancraft - mod do Minecrafta
Modyfikacja znacznie urozmaicająca życie podwodne. Dodaje morskie stworzenia jak rekiny, wieloryby czy raki, a w wolnej chwili pozwala pozbierać muszelki i ostrygi.


Zarządzanie ekwipunkiem - mod do Minecrafta
Narzędzie pomagające w segregacji przedmiotów i utrzymania ekwipunku w porządku. Automatycznie uzupełnia zużyte narzędzia i organizuje przestrzeń w naszym plecaku.


Realistyczne pochodnie - mod do Minecrafta
Mod sprawiający, ze pochodnie gasną na deszczu, z czasem się wypalają, a świeżo stworzone muszą zostać zapalone. Dodaje do gry zapałki i sprawia że trzymane w ręku świecące przedmioty, rozświetlą nam drogę.


Glina w ziemi - mod do Minecrafta
Uzupełnienie podziemnych złóż naturalnych o glinę. Już nie musimy szukać tego drogocennego surowca pod wodą.


Pakowanie - mod do Minecrafta
Dodanie receptury na taśmę do paczek sprawi, że przeniesiemy skrzynię wraz z zawartością. Nie musimy więcej opróżniać i przenosić zawartości ręcznie, a przeprowadzki staną się przyjemne.


NEI (Not Enough Items) - mod do Minecrafta
Rozbudowane narzędzie dające szybki dostęp do wszystkich przedmiotów dostępnych w grze i receptur ich tworzenia. Sprawdzi się zarówno w trybie kreatywnym jak i przetrwaniu. Ma wiele poręcznych opcji jak zmiana trybu gry czy pory dnia lub pogody.


Schematica - mod do Minecrafta
Niewiarygodne narzędzie służące do kopiowania budowli za pomocą schematów, które możemy zapisać do pliku. Pozwala zapisywać, wczytywać schematy z pliku i odbudowywać jak drukarka.


Waila - mod do Minecrafta
Modyfikacja pomagająca nam zidentyfikować wskazany kursorem przedmiot i jego pochodzenie, a także wskaże wartości konstrukcji pochodzących z kilku popularnych modów. .


O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Minecraft: Java Edition

Najnowsze artykuły