Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - śmietnik: jak niszczyć przedmioty

Sposób na usunięcie niechcianych przedmiotów.

Podczas rozgrywki w Minecraft część z twoich przedmiotów z pewnością stanie się bezużyteczna i tylko będzie zajmować miejsce. Wyrzucanie ich też nie wchodzi w grę - można je potem łatwo zebrać. Jeśli nie chcesz zapychać skrzyń śmieciami, warto stworzyć do nich po prostu niszczarkę.

W Internecie znajdziesz mnóstwo sposobów na stworzenie śmietników napędzanych czerwonym piaskiem - co jeśli jednak dopiero zaczynasz i jeszcze go nie masz? Do tego celu wystarczy jednak zwykła lawa. Zbierz ją za pomocą wiaderka, wykop w ziemi dziurę na 1 kratkę, a potem wlej do środka lawę (1).

W ten sposób powstanie pojemnik z lawą, do którego możesz wrzucać przedmioty. Te natychmiast ulegną spaleniu, eliminując problem śmieci. Możesz bez problemu stworzyć tego typu śmietnik w swojej bazie, a potem umieścić nad lawą klapę (2) i zamykać ją, gdy nie jest on potrzebny. Unikniesz w ten sposób przypadkowego podpalenia.

Uwaga - sprawdzaj przedmioty przed ich wyrzuceniem. W momencie kontaktu z lawą ulegną zniszczeniu i nie będzie dało się odwrócić tego procesu.

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - koordynaty, współrzędne: jak sprawdzić

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze